Středisko volného času Duhovka Břeclav

JAK VYCVIČIT DRAKA?

19. 10. 2017

Zajímá vás JAK VYCVIČIT DRAKA? Přijďte si s námi hrát o podzimních prázdninách 26.10.2017 - 27.10.2017.
Kde? Ve Spolkovém domě v Podivíně.
Pro děti ZŠ máme připraveny hry, soutěže, tvoření s podzimní dračí tematikou.
Vytvoříme si draky, které budeme cvičit v letu. Ve známé hře naučíme svého draka mluvit, užijeme si společně spoustu legrace.
Těší se na vás Veronika "pherenis" Šimková a Marie Macinková.

PODZIMNÍ PRAZDNINY VE ZNOJMĚ

27. 9. 2017

Podzimni.prazdniny.letak.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DRAČÍ DÍLNY

27. 9. 2017

Podzimni.prazdniny.Draci.dilny.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ČAROVANÍ S JEHLOU A NITÍ

27. 9. 2017

carymarytel.png

V letošním školním roce nově otevřený zájmový kroužek - Kroužek šití - čarujeme jehlou a nití čeká na dívky od 10 - 15 let.
Zajímá Vás jak ušít bráškovi nebo sestřičce mazlíka na spaní v podobě medvídka, kočky, myšky či jiné zvířátko? Chtěly byste si ušít vlastní originální adventní kalendář? A co takhle přešít sukni nebo halenku ze sekáče? Své nově zpracované modely v tomto kroužku vytvořené, ukážeme na módní přehlídce v Duhovce SVČ Břeclav.
Čarovat jehlou a nití vás naučí lektorka Veronika „pherenis“ Šimková.

ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE

20. 9. 2017

Zabavne_Odpoledne_A3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STARTUJEME V OBRAZE

11. 9. 2017

DSC_0290.JPG

Jak jsme se nastartovali do nového školního roku? Parádně! A zde je fotogalerie kde se můžete podívat jak jsme si krásny pateční večer užili my, ale především děti! 

 

 

 

 

STARTUJEME!!!

6. 9. 2017

Startujeme.2-page-001.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OSTROV POKLADŮ

7. 9. 2017

cokolada.jpg

První srpnový týden turistickou základnu Apollo ovládli piráti. Několik posádek se vydalo na nelehkou plavbu za pokladem. Cestou potkávali nespočet nástrah a dobrodružství. Aby byli přijati do pirátského cechu museli uchazeči splnit úkol od Medůzy a jejích sester Gorgon.  Čelili nástrahám Kallypsó a její dcery Kýthé. Museli se naučit morseovku, střelbu i chůzi po provaze. Rozličné talenty posádek jsme obdivovali při večeru na téma Ostrov pokladů má talent. Navštívili jsme i pravou pirátskou krčmu, kde se hrály kostky, probíhaly zápasy v páce. Byla zde také věštkyně, tetovací salón či pirátský kadeřnický salón. Nakonec všichni od kapitána Jamala obdrželi drahokam z pirátského pokladu. Týden nám uplynul jak vlna na moři.

Fotogalerie zde

SOFTBALL O LETNÍCH PRÁZDNINACH

7. 9. 2017

softball.jpg

První prázdninový víkend se junioři vydali do Kostelce nad Orlicí, kde se na OPEN Mistrovství ČR juniorů do 19 let umístili na výtečném 3. místě. Koncem července jsme se již tradičně vypravili nasoustředění kadetů a žáků. Tentokrát proběhlo kvůli ME U16 a U19  již ve třetím týdnu od 17 do 21. července v Kunovicích v nově zrekonstruovaném softballovém areálu. Ubytováni jsme byli jako před 4 lety v chalupě ATOMu nedaleko Kunovického nádraží a na rozdíl od předchozího pobytu, kdy jsme 2 x denně absolvovali cestu 3 km na hřiště a zpět, tak jsme tentokrát jezdili autobusem. Příjemná změna. Také kunovická mlatevňa doznala změn a trénovalo se nám o poznání lépe. Hned v následujícím týdnu se zúčastnili „naši reprezentanti“: Lukyn, Luděk, Maggi, George, Vojta, Pazdy a Osa Mistrovství Evropy U16 a U19 v Praze na Joudrs. Oba české reprezentační výběry se náramně činily, takže všichni naši hráči si odnesli zlaté medaile. Poslední tři týdny v srpnu proběhly po sobě tři příměstská soustředění Hřiště snů.Jednička byla určena pro začínající t-ballisty a zúčastnilo se jí 29 lidiček. Škoda jen, že někteří z nich byli starší a pokročilejší a měli být spíše na dvojce, na které nás bylo jen devět L. Trojka byla určena kadetům a starším žákům, kteří na podzim budou do kadetů přecházet a bylo nás na ní celkem 16. V rámci těchto soustředění se vydali nadhazovači (Víťa, Domína a Jiří) do havlíčkova Brodu na Nadhazovací kliniku (17. – 18.8.), juniorská reprezentace včetně našich hráčů sehrála v Pardubicích přípravná utkání s reprezentací U19 Argentiny (20. – 22.8) a na závěr prázdnin naše juniorsko – mužské družstvo posíleno hosty ze Severu Brno (Pepa a Laďa) a Bulldogs Lednice (Standa jr.) vybojovalo skvělé 1. místo ve 3. kole 3.ČSLM v Praze na Spectru (2. – 3.9.) a pokud za tři týdny nedojde k nějaké epidemii, tak bychom měli postup do 2. ligy mužů pohlídat. Pajda

FOTOGALERIE DUHOVKY

4. 9. 2017

DSCN5944.JPG

Letní prázdniny jsou již bohužel za námi, ale zažili jsme spoustu legrace na kolech, s pohádkovými bytostmi a zasportovali jsme si na hřišti. Poohlédnout se za letními tábory můžete prostřednictvím naší fotogalerie

 

 

 

POHÁDKOVÝ LES

28. 8. 2017

IMG_8400.JPG

Poslední červencový a první srpnový týden patřil na Duhovce pohádkovým bytostem při pobytovém táboře Pohádkový les na Apolle. V prvním dnu se dítka hrou seznamovala, s Popelkou si vyzkoušeli několikery střevíčky. Přebírání hrachu, fazole a čočky nebralo konce. Vše samozřejmě v týmech a body se pomalu přičítaly. Soutěž o perníky a jiné dobroty z perníkové chaloupky s čarodějnicí uvnitř měla velký úspěch. Vymýšlení vlastních příběhů s vylosovanými pohádkovými bytostmi bylo velmi vtipné a obohacující. Bitva o poklad byla vyčerpávající. Úlovky zlaty, dřeva a kovu byly překvapující. Děti nedali nic zadarmo. Vaření královnina jedu na otrávené jablko nebralo konce, nakonec se všem týmům podařilo uvařit ten správný jed s pomocí ingrediencí psaných na lístečcích. V dalším dnu následoval výlet do lanového centra, i ten si děti náramně užili. Středa byla zasvěcena kvízovým, logickým hrám a soutěžím. V některých týmech se kouřilo od hlavy, šifrování nebyla jejich silná stránka, jiným šlo přemýšlení bravurně a jejich nápaditost se vyplatila a získali další body k dobru. Při Sněhurce se stali lovci diamantů, a že měli plné ruce práce. Vodních bitev bylo víc než dost, v horkých letních dnech je potřeba příjemného osvěžení. Užívali si vodních her všichni, včetně vedoucích. Nadšení nebralo konce. Krátký spot s fotodokumentací a krátkým videem bude k vidění na Duhovce SVČ.
Věříme, že se na Pohádkovém lese líbilo všem a v příštím roce se těšíme na další tematický pobytový tábor na Apolle s Duhovkou SVČ. 
Za tým vedoucích, Veronika “pherenis“ Šimková, Radka “Eveni“ Šimková, Jaroslav “Jamal“ Malinkovič, Klára Kepertová. A velké poděkování patří též šikovné kuchařince Petře Kouřilové, bez ní bychom neměli tu sílu vše zvládnout.

Fotogalerie ZDE

ANGLIČTINA HROU

24. 8. 2017

DSC_0161.JPG

K tradičním a oblíbeným příměstským táborům Duhovky patří „Angličtina hrou“. Letos v červenci bylo hravé opakování angličtiny doplněno o přírodovědu a rukodělné práce a přiložené fotografie ilustrují, že se všem 25 dětem ve věku od 7 do 12 let program velmi zamlouval. Největší zásluhu na tom mají lektoři: Laďa Polách, Dáša Poláchová, Dagmar Malinová i instruktorka Anička Lůbalová.

Fotogalerie ZDE

 

 

 

 

ČESKÉ YOYO NA ISLANDU

21. 8. 2017

yoyo.jpg

Ve dnech 10. - 12. 8. 2017 se v hlavním městě Islandu Reykjavíku konalo Mistrovství světa v yoyování.  Poprvé se takhle veliké akce zúčastnila i břeclavská yoyoerka Veronika Kamenská. Českou republiku reprezentovala ve třech kategoriích – 1A, 5A a Women.

 

Kategorii 1A musela Veronika projít přes kvalifikační kolo. Svůj půlminutový freestyle zajela bez jediné chyby, přesto to na postup do dalších kol nestačilo.

 

V kategorii 5A skončila těsně před branami semifinále, kde skončila na prvním nepostupovém místě a získala tak celkově 13. místo.

 

Největší šance měla Veronika v kategorii Women. Konkurence byla obrovská. Letos byla největší účast za celou dobu existence Woman divize. Dvouminutový Freestyle zajela Veronika bezchybně a za velikého povzbuzování obecenstva. Veronika na medaili sice nakonec nedosáhla, přesto 4. místo je pro ni samotnou i pro celou českou yoyo asociaci historický úspěch. Na prvních třech místech v kategorii Women se umístily reprezentantky USA, Mexika a Thaiwanu, kterým již titul mistryň světa patří z předchozích let. Veronika tak potvrdila, že je Evropskou královnou yoya.

 

Veronika děkuje všem fanouškům, kteří jí drželi falce a obrovský dík, patří také Městu Břeclav, které Veronice poskytlo na tuto akci finanční dotaci.

 

Video z finále Women kategorie si můžete prohlédnout na https://www.youtube.com/watch?v=-GVo10VNbZM

NABÍDKA KROUŽKŮ PRO ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

3. 8. 2017

NABÍDKA KROUŽKŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2017-page-001.jpg

Dovolujeme si Vám představit nabídku kroužků pro školní rok 2017/2018. Máme pro každého něco, pro malé sportovce (softball, kanoistiku, tanec), pro mladé kreativce (modelářství, keramika nebo prácí s vlnou) a také i něco pro budoucí umělce (dramaticky, kytara a bicí). Těšíme se na Vás! 

 

PODROBNÉ INFORMACE NALEZNETE ZDE

 

 

 

 

:DOVOLENÁ PRO TEENAGERY

31. 7. 2017

lipnice-2017_45.jpg
Deset let. Ano, už desátým rokem byl úžasný areál v Lipnici nad Sázavou svědkem našeho zážitkového kurzu. Letošní :Dovolená pro teenagery nesla název Nexus 17 a i když jí počasí moc nepřálo, účastnící ani instruktoři se tím nenechali odradit a užili si parádních 8 dní. Slovy jde jen těžko popsat všechny zážitky, překvapení i nová přátelství. Závěrečný večer obohatil svou přítomností zpěvák skupiny Arakain Honza Toužimský, který se podílel i na natáčení "lipnické" písničky "Dávno už vím" spolu s kapelou Sounder. Ta koneckonců celý páteční večer završila koncertem pro účastníky a jejich rodiče.
Fotografie naleznete ZDE.

VERNISÁŽ VÝKŘIKY DUŠÍ

13. 6. 2017

vykrikydusi_02.jpg
Pátečním odpolednem 26. 5.2 017 prošlo Duhovkou SVČ na 30 návštěvníků vernisáže Výkřiky duší - výstava umění, vystavujících 3 začínajících umělců Oskara Benčíka v podobě kreseb tužkou (laminace), Tomáče Tarloca Machače s jeho digitální malbou (v kombinaci s tužkou), malbou vodovkami, vektorovou grafikou a sprejomalbou a Radky Eveni Šimkové v podání malby akryl na plátně, kresby tužkou a uhlem.
Díla vystavujících uvedl svým originálním způsobem Jaroslav "Jamal" Malinkovič. K zahájení výstavy nám pomohly kulturní vsuvkou tanečnice orientálních tanců z místního zájmového kroužku Amira Belly Dance. Stejně tak jsme si mohli poslechnout tóny v přirozeném ladění v podání Lucie Rasha Hodonské a Jaroslava "Jamala" Malinkoviče. Po té si hosté mohli začít prohlížet vystavené Výkřiky duší, debatovat s vystavujícími, co je ke kterým dílům vedlo, jakou používají techniku a podobně.
Součástí vernisáže bylo i drobné občerstvení z rukou šikovných výtvarnic z výtvarného kroužku paní učitelky Malinové.
Výstava je ke shlédnutí do konce září 2017 v otevírací době Duhovka SVČ Lidická 4, aktuálně na stránkách Duhovka.cz.
Pokud by Vás některé dílko zaujalo natolik, že by jste chtěli, aby Vám zdobilo stěny vašeho bydlení, je možno jeho odkoupení po předchozí domluvě s autorem. Prodej samozřejmě až po skončení výstavy.
Kontakt při případném prodeji: simveronika@seznam.cz
Fotohrafie ZDE.

POZNEJ ŽIVOT, ZVYKY, TRADICE A ŘEMESLA ZA ČASŮ NAŠICH BABIČEK

12. 6. 2017

podzamkem_02.jpg
I letos se SVČ Duhovka zapojila do projektu „Poznej život, zvyky, tradice a řemesla za časů našich babiček“. Projektu se během 3 dnů zúčastnilo 179 dětí a studentů. Někteří si vzali za cíl namalovat Podlužácký ornament. Jejich výsledkem jsou krásně malovaná žudra, textil, keramika a nábytek. Druzí se seznámili s technikou modrotisku. Ti si na výsledek musí počkat. Protože modrotisk má několik fází, než uvidí výsledek. Další skupina se učila v mydlářské dílně vyrábět mýdlo a prací gely. No a v drátenické dílně si děti pod dohledem lektorky drátkovaly klece s ptáčky. V poslední  výtvarné děti malovaly na hedvábí.  Tady jsou výsledkem usměvavá sluníčka. Projekt se na Duhovce uskutečnil za podpory města Břeclav a Slováckého krúžku Koňaré.

NAMALUJ BŘECLAVSKÝ ZÁMEK

12. 6. 2017

podzamkem_19.jpg
1. 6. 2017 se sešlo na nádvoří břeclavského zámku téměř 70 výtvarníků ze základních škol Na Valtické, Slovácká, Kupkova a z Ateliéru SVČ Duhovka, aby se zapojili do výtvarného happeningu „Namaluj břeclavský zámek “. Smyslem tohoto projektu bylo zachytit zámek z pohledu, těchto mladých nadšenců, kterým není lhostejný osud této významné kulturní památky v našem městě. Tvoření výtvarníků obohatila poutavou přednáškou o historii zámku PhDr. Alena Káňová. Zajímavým ukončením projektu byla prohlídka zámecké věže.  Práce, které vzešly pod odborným dohledem Mgr. Dagmar Malinové  a  Soni Hoškové jsou vystavené v Domě školství. 
Projekt se uskutečnil za podpory Městského muzea a galerie Břeclav, města Břeclav v rámci projektu Zdravé město a SVČ Duhovka.
Více fotografií ZDE.

DĚTI Z DUHOVKY POMÁHAJÍ ZACHRAŇOVAT STARÉ ODRŮDY

12. 6. 2017

Pomoci společnosti Gengel při záchraně starých odrůd rostlin se rozhodly děti v kroužcích a výukových programech SVČ Duhovka a staly se tak šiřiteli krtičníku hlíznatého a měsíčku lékařského.
SVČ Duhovka kromě široké palety zájmové činnosti pořádá každé jaro sérií akcí k oslavám Dnů Země. „Letos jsme pořádali celou řadu přírodovědných a ekovýchovných akcí: Den Země na Duhovce, Školu Ferdy mravence, Bylinkové dílny apod.,“  
„Spolu s dětmi z výtvarného kroužku a školáky ze ZŠ Na Valtické jsme se rozhodli zapojit do iniciativy společnosti Gengel, která se zabývá uchováváním starých odrůd rostlin pro budoucí generace. Vysadili jsme semínka krtičníku hlíznatého a měsíčku lékařského. Hlavním úkolem je rostliny dobře opatrovat a semínka poslat zpět Gengelu. Děti si naučí pečovat o byliny a zároveň se stávají šiřiteli a uchovateli starých odrůd pro budoucí generace.

ROZPIS SLUŽEB NA DUHOVCE

Z důvodů zajištění letní činnosti o prázdninách jsme Vám k dispozici v době od 1. června do 31. srpna 2017 v těchto dnech:
 
PONDĚLÍ A STŘEDA
08:00 – 12:00
12:30 – 17:00
            
Tábory (přihlášky, platby): 
Radovan Opluštil
702 118 587 

PŘIJMEME PEDAGOGA

7. 6. 2017

Přijmeme kvalifikovaného pedagoga volného času na pracoviště v Břeclavi, na plný nebo částečný pracovní úvazek, s nástupem 1. 8. 2017 nebo později.

Minimální vzdělání: střední s maturitou, doplňující ped. vzdělání lze získat v průběhu prvního roku zaměstnání.

Požadavky: dobrý vztah k dětem, časová flexibilita (vedení kroužků v odpoledních hodinách, víkendové akce, letní tábory), sportovní založení, řidičský průkaz B

Benefity: pružná pracovní doba, 40 dnů ŘD, možnost zapojení vlastních malých dětí na akcích, malý kolektiv.

Životopis a motivační dopis zašlete na e-mail reditel@duhovka.cz

ÚSPĚCH E.M.DANCERS V CHORVATSKU

5. 6. 2017

Naše Taneční skupina E.M.Dancers Břeclav přivezla ze světového šampionátu v chorvatské Poreči neuvěřitelné 4 zlaté medaile a jednu stříbrnou!!!
01.jpg 02.jpg 03.jpg
04.jpg 05.jpg 06.jpg

PÍSNIČKA PRO DUHOVKU

24. 5. 2017

honzapepa.jpg
V rámci příprav na tradiční zážitkový kurz :DOVOLENÁ PRO TEENAGERY právě v nahrávacím studiu dokončujeme speciální písničku pro tuto akci i celou Duhovku.
Je nám velkou ctí, že si pro dobrou věc našli čas velké osobnosti naší hudební scény, v čele se zpěvákem kapel Forrest Jump a Sounder a moderátorem Pepou Michálkem a frontmanem legendy Arakain Honzou Toužimským.
Premiérově bude skladba uvedena právě na kurzu v Lipnici. Chcete-li být součástí neopakovatelného týdne a je vám (nebo vašim blízkým) 13-17 let, tak prostě pojeďte s námi. Více informací ZDE.

HLEDÁ SE MISTR V PLETENÍ KOŠÍKŮ

9. 5. 2017

kosiky.jpg
Skupina skautů pod vedením Františka Prinze hledá šikovného mistra v pletení košů, který naučí skauty uplést si svůj vlastní koš z proutí.
 
Materiál bude zajištěn. Jedná se o skupinku cca 10 - 15 skautů. Termín kurzíku je naplánován na září 2017.
 
Bližší informace podá Bc. Vlastimil Kubát, pajda.duhovka@gmail.com

VÝROČNÍ SOFTBALLOVÝ TURNAJ

8. 5. 2017

softvyroci.JPG
Na 1. máje v roce 1982 poprvé uspořádal ODPM v Břeclavi – jmenovitě vedoucí oddělení turistiky Leo Čuda řečený Homér – první softballový turnaj pro širší veřejnost. Turnaje se zúčastnili lidičkové různých turistických oddílů z Břeclavi, ponejvíce oddílu Plamen (nynější 1. skautský oddíl a Klub lesní moudrosti Duhovky). Tradice turnajů pokračovala i po revoluci až někdy do roku 2002. K 35. výročí této významné akce jsme sezvali pamětníky těchto událostí, případně účastníky dalších těchto turnajů. Nakonec se nás sešla pouhá dvacítka pohybu milovných odvážlivců se smyslem pro humor. Výsledek není tak důležitý (jedno družstvo vyhrálo!) jako to, že všichni ve zdraví přežili a na tzv. 5. metě (jakési obdobě 19 jamky z golfu) zavzpomínali nad žejdlíkem moku nejen na svá softballová léta.

VELIKONOČNÍ VÝPRAVA

8. 5. 2017

velvyprava.jpg
Jako každé prázdniny i na ty velikonoční vyrazil Klub lesní moudrosti na svou tradiční výpravu. Tentokrát do Hostýnsko-vizovických vrchů. Jmenovitě do Držkové. Program již byl veskrze jarní - pletli jsme velikonoční pomlázky, vyřezávali píšťalky z vrbových proutků, učili se pískat na trávu, podnikli jsme několik vycházek po okolí a výpravu na Hostýn. Tradičním bodem programu bylo i zálesácké vaření a plnění dalších oddílových zkoušek.

SOFTBALL V DUBNU

5. 5. 2017

softduben.JPG
Tak nám konečně začala sezóna a duben byl plný turnajů. Žáci přivezli z druhého kola MSLŽi v Otrokovicích 1.dubna hezké 3. místo. Kadeti na druhý den obhájili prvenství ve 2. kole MSLKi v Břeclavi. Týden na to proběhlo v sobotu 8.4. 1. kolo coachballu divize východ na našem domácím hřišti. Nejvyrovnanější zápas jsme odehráli ve skupině s Pardubicemi, kdy jsme prohráli jen o jeden bod 10:11. Ostatní zápasy jsme většinou prohráli rozdílem. V neděli 9.4. jsme se sešli k přátelskému přípravnému turnaji kadeti Locos, junioři Bulldogs Lednice a mix mužů z Břeclavi a Ostravy. Výsledky se bohužel nedochovaly. Před velikonocemi proběhlo soustředění kadetů a žáků a po nich již 1. kolo ELKi v Břeclavi. Kupodivu jsme hráli nejlépe s lídrem tabulky Hrochy z Havlíčkova Brodu, kde nám vítězství uteklo jen o 1 bod díky běžecké chybě na 3M. Poslední dubnový víkend přesvědčivě zvítězili naši junioři v prvním kole 2. ligy na Tempu a žáci přivezli 4. místo ze 2. ligy žáků v Pardubicích.

PUTOVNÍ VÝSTAVA "MANDALA DĚTEM"

11. 4. 2017

mandalydetem_06.jpg

Úvodním slovem Kláry Kepertové byla ve čtvrtek 6. dubna 2017 zahájena vernisáží „Putovní výstava Mandala dětem.“ Na zpříjemnění vernisáže se podílelo vystoupení orientálních tanečnic z AMIRA BELLY DANCE, k poslechu jsme byli oblaženi tóny v přirozeném ladění hrou na didgerida v podání dvou Lukášů a doprovázené bubnováním na rámový buben, který skvěle ovládá Lucie Hodonská. Po té si hosté prohlíželi vystavené mandaly vytvořené dětmi ze ZŠ celé ČR. V průběhu prohlídky se občerstvovali drobnými pamlsky. Tato výstava slouží pro dobro věci, označené mandaly jsou prodejní, a jejich výtěžek jde ku prospěchu dětem z dětských domovů, kterým je potřeba pomoci při tzv. vylétnutí z hnízda. Vernisáž měla úspěch. Obdivované mandaly si můžete i vy ostatní prohlédnout do konce května 2017 a pomoci těm, kteří nemají podporující rodinu při osamostatňování se.

Děkuji tímto všem návštěvníkům za zpříjemnění jednoho obyčejného odpoledne.

Fotogalerii naleznete ZDE.

OTEVŘENÍ "GALERIE PŮDA"

11. 4. 2017

galeriepuda_04.jpg
Nové výstavní prostory pro Břeclav nabízí léta nevyužívaná půda Hvězdovy vily. Po rekonstrukci, kterou vlastními silami provedli zaměstnanci Duhovky se galerie Půda poprvé představila v pátek 7. dubna vernisáží výtvarné soutěže k příležitosti oslav Dne Země „Jaro vítej k nám“. 
Do soutěže bylo přihlášeno více než 300 prací z 20 škol břeclavského okresu od mateřinek po gymnázia. Všechny práce, které zahrnují kresby, malby, prostorové objekty a velikonoční aranžmá si můžete prohlédnout až do 31. května 2017.
Fotogalerii naleznete ZDE.

SOFTBALL V BŘEZNU

28. 3. 2017

První březnový víkend nejprve v sobotu bojovali kadeti v Otrokovicích o první turnajové vítězství v Moravské lize kadetů. Postupně jsme porazili Gymnázium Český Těšín 14:0, Snails Kunovice 4:1 a Predators Otrokovice 7:0. Naši nadhazovači v prvním zápase Vevča, ve druhém Osa a ve třetím Víťa jasně dominovali a nedávali soupeřům moc šancí se dostat do hry. Dokonce i Krtek, který v posledním zápase nadhazoval proti vlastním spoluhráčům za tým Otrokovic, dokázal udržet čisté konto. Dobrými odpaly se blýskli Vevča, Bára a dobře se jevily i posily ze Severu Brno. V neděli 5.3.2017 vyrazili do boje t-ballisti. Ve druhém kole Moravské t-ballové ligy v Kunovicích vybojovali 3. místo, kdy podlehli jen lídru tabulky Severu Brno a malým baseballistům z Blanska. Jarní prázdniny mohli zájemci z řad softballistů prožít spolu s Klubem lesní moudrosti v Ramzové. Škoda, že této možnosti využilo jen pár borců - kromě tradičních „KLMáků“ Řízka, Jelena, Kyliho, Tomíka Musila a bývalého kadeta Tofíka jen Osa a Tibor Vrána.

softbrezen.JPG

JARNÍ PRÁZDNINY V RAMZOVÉ

28. 3. 2017

ramzova_23.jpg
Letos se Panchovi povedl husarský kousek – sehnal ubytování za docela rozumnou cenu přímo v Ramzové – v penzionu „Javor“. Při příjezdu bylo vidět, že už je jaro za humny i v Jeseníkách. Na sjezdovce se sice ještě jezdilo, ale běžkaři museli za sněhem buď na „Paprsek“, kde měli skvělé borůvkové knedlíky, nebo na „Šerák“, kde je měli taky. Z původních 23 přihlášených nakonec odpadli na poslední chvíli ještě tři marodi, za to s námi byli úplně poprvé Váva, Kyli, Malá Želva či Osa. Program na sněhu byl doplněn pěšími vycházkami, indiánskou hrou „Sněžní hadi“, přeborem v AZ kvízu, večerním posezením se „Zpěvem a hrami“. Když jsme po týdnu v sobotu ráno odjížděli domů, právě hustě sněžilo a na hory jako by se alespoň na chvíli vrátila zima.
Fotogalerii naleznete ZDE.

DĚTSKÁ SCÉNA 2017

23. 3. 2017

Padesát recitátorů ze 14 škol břeclavského okresu se 22. března 2017 sjelo na ZUŠ v Břeclavi, aby změřili své síly. Soutěžilo se v pěti věkových kategoriích od nejmladších prvňáčků po žáky devátých tříd a studenty víceletých gymnázií. Novinkou letošního ročníku byla divácká soutěž, ve které mělo publikum možnost hlasovat pro své favority. Porota pod vedením MgA. Dariny Herákové ocenila netradiční výběr básní i zaujetí recitátorů. Celkově hodnotila letošní ročník jako úspěšný a do krajského kola, které se uskuteční 20. dubna 2017 v Brně, vysílá ze všech postupových kategorií dva soutěžící.

detska_scena_01.jpg detska_scena_02.jpg detska_scena_03.jpg
detska_scena_04.jpg detska_scena_05.jpg detska_scena_06.jpg

JARNÍ PRÁZDNINY V CIRKUSE

20. 3. 2017

cirkus_na_duhovce_18.jpg
Duhovka SVČ se v době jarních prázdnin od 13. 3. do 17. 3. 2017 proměnila v cirkusové šapitó. To bylo vyplněno kejklíři, provazochodci, kouzelníky či klauny. Kouzelník naučil táborníky pár triků, kterými můžou oslnit své spolužáky. Dětmi vytvořené žonglovací míčky létaly vzduchem, v Cirkuse na cestách rozluštili skrytou tajenku, poté létaly vzduchem barevné bubliny rozmanitých tvarů. Klaunovské čepice s červenými nosy a dětským úsměvem na tváři, dávaly najevo spokojenost a radost zúčastněných dětí. Velká šifrovací hra O krále manéže byla po pár nezdarech úspěšně dokončena všemi týmy. Frkačky, které byly odměnou, bylo slyšet do daleka. Cirkusové šapitó ¨Jarní prázdniny v cirkuse¨ bylo ukončeno slavnostním táborákem s opékáním špekáčků.
Děti si užily spoustu příjemných zážitků a těší se, stejně jako my, na další táborové akce.
Fotogalerii naleznete ZDE.

VERONIKA KAMENSKÁ MISTRYNÍ EVROPY!

14. 3. 2017

kamenska.jpg
 O tomto víkendu se v Bratislavě konalo mistrovství Evropy v yoyování. VMajestic Music Clubu, kde celá akce probíhala, se sjelo z celého světa na dvě stě yoyoerů.

V sobotu do boje vstoupila i břeclavská naděje Veronika Kamenská. Bohužel postup do semifinále kategorie 1A se nezdařil.  V půlminutovém freestylu udělala chyby i ty ji odsunuly na nepostupové místo.

Její hlavní kategorie měla teprve přijít. V neděli startovala v kategorii Women 1A. Na rozdíl od ostatních kategorií byla tato tzv. open, tedy otevřená závodnicím z celého světa. Veronika obhajovala svůj titul z loňského roku. Na pódiu se kromě Veroniky střídaly děvčata z Jihoafrické republiky, Polska, Španělska a České republiky. Konkurence byla veliká. K velké radosti českých fanoušků Veronika s velkým bodovým náskokem zvítězila a stala se tak dvojnásobnou mistryní Evropy.

Nyní se sedmnáctiletá studentka břeclavského gymnázia připravuje na Mistrovství světa, které se bude konat letos v létě na Islandu.

SOFTBALL V ÚNORU

27. 2. 2017

softunor1.jpg

Únor patřil v Břeclavi halovým turnajům. Nejprve jsme zahájili nový ročník školních soutěží prvními koly. V pondělí 6.2.2017 se utkaly ve sportovní hale TJ Lokomotivy Břeclav družstva 1. - 3. tříd v beeballu. Pořadí: 1. Duhovka mix (ZŠ Kpt. Nálepky a ZŠ Na Valtické), 2. ZŠ Hlohovec, 3. ZŠ Hrušky, 4. ZŠ Kupkova. O týden později 13.2.2017 tamtéž bojovaly týmy 6. - 9. tříd v t-ballu. Pořadí: 1. ZŠ Slovácká, 2. ZŠ Lednice, 3. Duhovka mix (ZŠ Kpt. Nálepky a ZŠ Kupkova) a ještě o týden později 20.2.2017 proběhl turnaj 4. - 5. tříd v t-ballu. Pořadí: 1. ZŠ Slovácká, 2. ZŠ Hrušky, 3. ZŠ Hlohovec. Měsíc jsme zakončili 1. kolem Moravské ligy žáků v sobotu 25.2.2017 opět ve sportovní hale TJ Lokomotiva. Barvy Břeclavi hájily dvě družstva Locos a Duhovka Břeclav. Zatímco Locos nestačil pouze na extraligové Šneky z Kunovic, vesměs mladší hráči Duhovky teprve sbírali zkušenosti. Pořadí: 1. Snails Kunovice, 2. Locos Břeclav, 3. Predators Otrokovice, 4. Duhovka Břeclav. Pajda

softunor2.jpg softunor3.jpg softunor4.jpg

OSADNÍCI Z KATANU

27. 2. 2017

Tradiční turnaj pro zájemce o stolní deskové hry v kině Koruna. Letos byla i "tradiční účast" - 16 hráčů, a to z těch tradičních účastníků celá řada chyběla (Drasťáci, Gorčíci ad.). Za to přijeli spřízněnci z Bořetic, kde také pořádají akce s deskovými hrami. Navíc byla letos akce spojena s výstavkou deskových her, které za posledních cca 10 let posbíral v kině Luděk Kabelka.
I letos se nám konec turnaje křížil s promítáním v kině, takže poslední hru jsme hráli odsunuti „do výklenku“ bývalé šatny, a výsledky turnaje jsme vyhlašovali až po zahájení promítání, když se přísálí vylidnilo. Ale tyto malé nepříjemnosti nezkazily dobrý pocit z turnaje. Výsledky: 1. Jiří Huslík, 2. Pavel Pernický, 3. Libor Stránský, 4. Kamil Dlapal, 5. Jakub Kušnier, 6. Jana Huslíková. Ceny účastníkům zpestřil i majitel kina Luděk Kabelka, když věnoval dárkové vstupenky na filmy dle vlastního výběru. Řada hráčů projevila přání, aby se akce opakoval častěji než 1 x za 2 roky a bořetičtí nás pozvali na svou podobnou akci příští rok v lednu. Tak snad se ledy pohnuly. Pajda
osadnici1.jpg osadnici2.jpg osadnici3.jpg

POLOLETKY V HRABĚŠICÍCH

14. 2. 2017

pololetky2017-01.jpg

Dvě samostatné akce – pololetní výprava vlčat KLM a běžkařské soustředění softballového ZÚ byly z důvodů velké nemocnosti a velkého množství odpadlíků na obou stranách na poslední chvíli (ve čtvrtek večer před odjezdem) spojeny. Jak to tak bývá u různorodých skupin tak spojení nebylo příliš šťastné, zejména jsme se trochu přetahovali o využití jediné společenské místnosti, ale nakonec akce proběhla a dopadla lépe, než jsem se zpočátku obával. Ubytování na faře – zpočátku mrazivé. Teprve druhý večer byla přijatelná teplota. 

Venku bylo nad nulou, hodně tálo, těžký mokrý sníh, žádná sláva, ale počasí bylo podobné po celém Česku, takže si nevybereš. Na hřebenu byla alespoň projetá stopa, ale jak podotkl George Harris – do kopce to podkluzovalo a z kopce to nechtělo jet. Normální stav… Pajda

pololetky2017-02.jpg pololetky2017-03.jpg pololetky2017-04.jpg

NABÍDKA LETNÍCH TÁBORŮ

6. 2. 2017

tabory2017.jpg

Na hlavní prázdniny roku 2017 jsme pro vás připravili velké množství letních táborů. Nabídka je opravdu pestrá. Vybírat můžete z táborů příměstských, pobytových, tematických či třeba sportovních. Veškěré podrobné informace naleznate v sekci LETNÍ TÁBORY. Přihlašovat se můžete pomocí klasické "papírové" přihlášky, důrazně však doporučujeme ELEKTRONICKÉ PŘIHLÁŠENÍ, které celý proces velmi usnadní.

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM "OD OVEČKY KE KOLOVRÁTKU"

3. 2. 2017

ovecka.JPG

Ve čtvrtek 2. února realizovala Veronika Šimková na Duhovce vzdělávací program pro základní školy "Cestou vlny - od ovečky ke kolovrátku". Žáci ze základní školy Jana Noháče se zábavnou formou dozvěděli o zpracování ovčího rouna od střiže k nitce či drobnému výrobku. Toto staré tradiční řemeslo pomáhá žákům rozšiřovat um, dovednost, trpělivost a jemnou motoriku. Děti měly možnost vyzkoušet si praní ovčího rouna, česání na hřebenech či kartáčích, spřádání na vřetýnku i kolovrátku. 

SOFTBALL V LEDNU

31. 1. 2017

softleden.jpg

Nový rok jsme začali "naplno". Hned první sobotu 7.1. proběhlo soustředění t-ballistů v hale ZŠ Kpt. Nálepky v Charvátské Nové Vsi jako příprava na nedělní turnaj 1. kola moravské ligy t-ballu. To proběhlo na druhý den v neděli. Nasadili jsme dvě družstva - Locos Břeclav (Pancho) a Duhovku (Pajda). Locos po dvou vítězstvích nad Šnečky z Kunovic skončili na 3. místě. Duhovka postoupila bez porážky do finále, kde podlehla celku SK Sever až ve druhém tie-breaku.  Druhým soustředěním, kterého se účastnili naši hráči, bylo každoměsíční soustředění juniorské reprezentace v Praze, 21. – 23.1.2017, společné s U23 a reprezentačním A týmem. Zlatým hřebíkem v lednovém programu potom bylo vystoupení našich juniorů na Otrokovickém slajdu v sobotu 28.1.2017. Ve skupině porazili nejprve Buldoky z Lednice 6:2, potom extraligové družstvo žen z Kunovic 6:0. V semifinále domácí Predátory 6:0 a ve finále opět Šnečice tentokrát 5:0. Turnaj jsme vyhráli po druhé za sebou a už se těšíme na příští ročník. Pajda

ZIMNÍ PŘECHOD PÁLAVY

27. 1. 2017

prechodpalavy.jpg

V pátek večer i 7. ledna v sobotu ráno média varovala děti i dospělé, aby nevycházeli ze svých vyhřátých domovů. Ti, co podlehli a nešli, se podepsali na letošní nižší účasti. Musím podotknout, že ke své škodě, byl to totiž jeden z nejpěknějších přechodů, který jsem zažil, nejen co se počasí týká. Jediná vada na kráse - sníh, který nebyl, končil za Bulharama a Pálava byla až na malé zbytky starého sněhu v lese "holá". Start byl pro starší "drsnější povahy" z Popic, mladší a většina dospělých začínala v Pavlově. Spojení skupin proběhlo na Děvičkách a pak jsme pokračovali na vyhlídku pod Děvínem  až k vysílači. Obloha azurově modrá na teploměru v poledne -14° sluníčko hřálo a lákalo k opalování. V soutěsce byla ve stínu zima, takže zastávky se odehrávaly výhradně na sluníčku. Byly krátké a cesta na Sirotčí hrádek přes Tabulovou horu až do Mikulova uběhla nečekaně rychle. Vzpomínka na zamračené, zablácené a promáčené přechody Pálavy jsou historií....letos jsme se vrátili domů čistí, suší a spokojení. Těšíme se na setkání v lednu 2018, kdy tomu bude 50 let kdy jsme s touto tradicí začínali.

SOFTBALL V PROSINCI

21. 12. 2016

softprosinec.jpg

Vedle soustředění t-ballu v sobotu 17.12. v Hruškách a dalšího juniorské reprezentace 16. - 19.12. v Praze na Joudrs, jsme zahájili i halovou přípravu. Vánočního turnaje kadetů v neděli 11.12. se zúčastnily tři týmy - Snails Kunovice, SK Sever Brno a my jako pořadatelé. Oba soupeře jsme dokázali zdolat zejména dobrým výkonem nadhazovačů - Osa dokázal držet zkrátka i kunovické juniory Kryštofa a Kubiše, ale i slušným výkonem na pálce. Žáci se v neděli 18.12. zúčastnili turnaje v Blansku, kde moc velkou parádu neučinili, tak snad jim to alespoň pomůže k většímu tréninkovému nasazení.

VÝTVARNÝ MANDALA HAPPENING

17. 11. 2016

mandaly-01.jpg

Příjemný sváteční den byl 17. 11. 2016. Proč? Konal se 1. výtvarný mandala happening. Připraveny byly různé přírodní materiály, pastelky, barvičky, fixy, kartony, předlohy mandal… a účastníci mohli začít. I drobné občerstvení bylo snahou nazdobit do kruhových obrazců - po chvíli bylo rozebráno do posledního kousku.

Pohodový den s klidnou hudbou mohl začít. Děti nabíraly na fantazii, lepily, malovaly, skládaly do všech možných variací mandal. Vytvořené mandaly byly zdokumentovány, fotografie odeslány do soutěže „MANDALA DĚTEM“. Budou součástí celorepublikového hlasování o tu nejhezčí mandalu. Pokud se dostanou do užšího výběru, stanou se součástí putovní výstavy. Případný výtěžek z prodeje těchto mandal je věnován dětem v dětských domovech, které tato zařízení opouští.

V loňském roce se Duhovka SVČ této akce účastnila a mandaly se staly součástí putovní výstavy v letošním školním roce.

Více fotografií ZDE.

VELKÁ PODZIMNÍ VÝPRAVA KLM - PEZINOK

8. 11. 2016

KLM_podzim.jpg
Tradiční podzimní výprava poprvé nejen za hranice všedních dnů ale i za hranice republiky proběhla bez větších komplikací. Ubytování ve skautské klubovně v Pezinoku mělo sice své mouchy, ale co chcete, když jsme to měli „zadarmo“. Všechno jsme si vynahradili programem – možnost vyrazit na túry na hřeben Malých Karpat na vrcholy jako Velká Homola či Somár, to doma nemáme. Program sestával z podzimního boje o skalpy – Kop míčem do dálky (1. světlo), Brána jazyků otevřená (2. světlo), Malování na sklo (3. světlo), vaření 1. litru vody na čas (4. světlo). Dále družiny vařily jeden z obědů v kotlíku na ohni a po večerech jsme si povídali na téma mužské ctnosti. V pátek večer proběhl sněm, na kterém jsme řešili podmínky členství v oddíle aneb nováčkovskou zkoušku a také byly uděleny nějaká orlí pera.

SOFTBALL V ŘÍJNU

8. 11. 2016

soft_rijen.jpg
V říjnu ukončili naši softballisti letošní sezónu posledními turnaji. Na turnaji 3. ligy mužů 1. - 2.10.2016 v Otrokovicích, kde  Locos Břeclav reprezentovalo i 6 juniorů a kadetů Duhovky, jsme potvrdili druhé místo v soutěži a postup do 2. ligy v příští sezóně. O týden později vyrazili na svůj finálový turnaj kadeti - stačil však slabší výkon v jediném zápase ve skupině a už na nás zbyl jen zápas o celkové 3. místo. V semifinále jsme sice předvedli skvělý výkon proti pozdějšímu mistru ČR Hrochům Havlíčkův Brod, ale na postup to bohužel nestačilo. Posledním turnajem sezony bylo jaksi mimo plán i MČR juniorů do 19 let 22. - 23.10.2016 v Kostelci nad Orlicí. Ve skupině jsme bohužel prohráli všechny tři zápasy a tak jsme v neděli bojovali jen ve skupině o 5. - 7. místo. Tam jsme se konečně probudili ke slušnějšímu výkonu a porazili oba soupeře Sezimovo Ústí 10:0 a potom i Spectrum Praha těsně 12:11 a skončili jsme tak na 5. místě. Poslední významnou akcí byl výběrový kemp do reprezentace ČR juniorů do 19 let, kterého se zúčastnilo celkem 55 zájemců, z toho 9 hráčů z Břeclavi (7 členů kroužků Duhovky + 2 hráči, kteří hostovali v našich družstvech z Kunovic a Ostravy). Všichni naši hráči se dostali do širšího výběru 34 reprezentantů. Přejeme jim, aby postoupili i do toho užšího, který se zúčastní MS za dva roky v Kanadě.

ELEKTRONICKÉ PŘIHLAŠOVÁNÍ DO KROUŽKŮ

2. 9. 2016

e-prihlaska.jpg
Od 2. září 2016 je možné přihlásit děti do kroužků (akcí, táborů) nově i pomocí elektronického systému. Tuto službu jsme zavedli z důvodu velkého zjednodušení celého přihlašovacího procesu, který vám po jednoduché registraci umožní přihlašovat děti na kroužky, ale i akce a tábory několika kliknutími, bez neustálého opakovaného vyplňování přihlášek. K dispozici budete mít vždy aktuální nabídku akcí Duhovky a přehled o vašich platbách. Více informací v sekci E-PŘIHLÁŠKA

VERONIKA KAMENSKÁ MISTRYNÍ ČR V YOYOVÁNÍ

23. 10. 2016

2016MCR.jpg

V sobotu 22. 10. 2016 se v pražském divadle La Fabrika konalo mistrovství České republiky v yoyování.

Tohoto mistrovství se zúčastnila i břeclavská reprezentantka Veronika Kamenská. Registrovala se celkem do tří kategorií. Ve všech kategoriích předvedla nejlepší výkony této sezóny.

V kategorii s freestylovým yoyem 1A Elite závodila jako jediná žena. Po velmi pěkně zajetém freestylu skončila těsně před branami finále.

Další kategorií bylo 5A neboli freehand, kde yoyer nemá konec provázku yoya přivázaný k prstu, ale má na něm protizávaží, které musí aktivně zapojit do svého vystoupení. I zde byla Veronika jedinou zástupkyní něžného pohlaví. Obsadila 5. místo a ukázala, že i v této kategorii se s ní musí v budoucnosti počítat.

Největší úspěch se ale očekával v kategorii 1A Woman. Svůj 2minutový freestyle zajela Veronika téměř bez chyby, navíc tempo jejich triků zdaleka předčil ostatní soupeřky. Pro nikoho nebylo tedy překvapením, že Veronika k letošnímu evropskému titulu přidala i titul mistryně ČR.

V letošním roce ji ještě čeká brněnský yoyo contest a mistrovství Slovenska. V novém roce se začne připravovat na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa.

 

SOFTBALL V ZÁŘÍ

4. 10. 2016

soft_zari.jpg
Hned od začátku školního roku jsme do toho hned začali bušit nanovo. První neděli 4.9.2016 proběhlo 5. kolo Moravské ligy žáků, kde žáci zvítězili pouze nad Otrokovicemi a poraženi Brnem i Kunovicemi skončili třetí. O týden později potom v turnaji o celkové 7. - 11. místo  ve 2. lize žáků v Sezimově Ústí skončili bez jediné porážky a tak se umístili na 1. místě. Víťa Hlavenka patřil k nejlepším nadhazovačům turnaje. Ve stejném termínu naši muži posíleni kadety a juniory na domácím turnaji 3. čsl. mužů vybojovali 3. místo za celky Havlíčkova Brodu B a Kunovic. 17. - 18.10.2016 vyrazili do boje naši kadeti. Béčko v Praze na obdobném turnaji jako žáci napodobilo jejich úspěch a také zvítězilo ve spodním pavouku 2. ligy kadetů, když ve finále porazilo domácí Tempo. A stejně jako Víťa i osa byl nejlepším nadhazovačem turnaje. Áčko v 5. kole extraligy v Sezimově Ústí vyhrálo třikrát a prohrálo jen s celkovým vítězem turnaje Joudrs Praha a skončilo tak druhé a celkově si v tabulce pohoršilo o jednu příčku. V neděli 24.9. se uskutečnilo finále Moravskoslezské ligy kadetů v Otrokovicích, kde naše béčko posíleno čtyřmi hráči A družstva vybojovalo hezké druhé místo, když dvakrát prohrálo s Lednicí. Ve středu 28.9. na svátek Sv. Václava proběhla celostátní akce BEE BALL DAY. Stejně jako loni si přišlo na hřiště zahrát t-ball a slowpitch se svými dětmi 15 rodičů a přátel softballu.

STARTUJEME 2016

23. 9. 2016

Za účasti taneční skupiny E.M. Dancers, s ukázkami mnoha kroužků (yoyo, keramika, lukostřelba atd.) a s pohodovým posezením u ohně a špekáčků proběhl v areálu Duhovky již třetí ročník akce STARTUJEME! Na krátký sestřih se můžete podívat níže.

ZAKONČENÍ TÝDNE MOBILITY 2016

18. 9. 2016

V neděli 18. 9. 2016 předvedly naše zájmové kroužky své aktivity na Zábavném odpoledni nejen pro děti v areálu u zámečku Pohansko. Cykloorientační závod mnoho účastníků nepřilákal ale bubnování na drumbenech i přehlídka modelů leteckých modelářů měla úspěch.

mobilita01.jpg mobilita02.jpg mobilita03.jpg

SOFTBALL O PRÁZDNINÁCH

8. 9. 2016

soft_prazdniny_2016_003.jpg
Na konci července jsme pořádali již v pořadí třetí (celkově 7!) soustředění na hřišti v Havlíčkově Brodu.
Spaní ve stanech u hřiště, vlastní spací pytle a karimatky – až na jeden deštivý den (ST), kdy jsme museli řešit nouzové nocování v šatnách, bylo bez problémů. Sociální zázemí na hřišti dostatečné, menší zádrhel s vařením jsme opět řešili obědy v jídelně Výzkumného ústavu bramborářského (přes pana Pavla Marka) za velmi rozumnou cenu 45,- Kč/oběd. Ostatní jídla jsme si připravovali sami pod dohledem Richarda Hladkého.
Náplní soustředění byly hlavně tréninkové bloky nadhazovačů, chytačů a pálkařů. Tréninky nám zpestřila přítomnost několika havlíčkobrodských kadetů a juniorů, kteří trénovali s námi. Využili jsme přítomnosti jejich trenéra p. Jana Čecha, který nám pomohl vylepšit techniku všech těchto disciplín. Myslím, že většině přítomných se podařilo posunout alespoň o kousek dál. Program byl doplněn výpravou na základnu u Lipnice nad Sázavou, kde právě probíhal Kurtyho kurz Revoltikon, kde jsme strávili odpoledne koupáním a dalšími vodními hrátkami a nic nevadilo, že valnou část odpoledne propršelo… S místními Hrochy jsme sehráli několik utkání v oblíbeném bränballu a také jsme sledovali v přímých přenosech zápasy naší juniorské reprezentace na Mistrovství světa v americkém Midlandu. 
V samotném závěru prázdnin proběhly tři příměstská soustředění "Hřiště snů" 1 - 3. To první bylo určeno začínajícím hráčům a t-ballistům, druhé dvě žákům a kadetům.
Z počátku to s přihláškami vypadalo dost bídně, ale nakonec to nedopadlo tak zle, prvního z příměstských soustředění se zúčastnilo 19 lidiček a toho druhého 16. Trénovali jsme dvakrát denně s obědovou pauzou na Duhovce. Ve středu 24. 8. 2016 jsme s některými zájemci navštívili městské koupaliště a závěr týdne pak patřil Nadhazovacím a chytačském kempu v Havlíčkově Brodu. Ta prospěla zejména těm začínajícím hráčům na těchto postech. Soustředění, které bylo určeno pro ty nejstarší, jsme zahájili malou pálkovací klinikou pod vedením Pavla Křiváka – Křivina z Kunovic. Doufáme, že jeho metodické vedení a připomínky vás zase o kousek posunou v té nejzákladnější dovednosti totiž odpalování míče… Ti, kteří se nezúčastnili žádného z prázdninových soustředění, mohou jen litovat, protože na nich, co se týká techniky jednotlivých dovedností, hráči udělají mnohem větší pokroky než na trénincích během školního roku. Budeme se snažit termíny prázdninových soustředění zveřejňovat co nejdřív – nejpozději do konce ledna, a byli bychom rádi, kdyby si zájemci, co to se softballem myslí trochu alespoň trochu vážně, přizpůsobili prázdninový program tak, aby se jich mohli účastnit.
soft_prazdniny_2016_001.jpg soft_prazdniny_2016_002.jpg soft_prazdniny_2016_003.jpg
soft_prazdniny_2016_004.jpg soft_prazdniny_2016_005.jpg soft_prazdniny_2016_006.jpg

VESLAŘSKÝ KEMP PODRUHÉ

24. 8. 2016

veslari_2016_064.jpg
Ve spolupráci se Slováckým veslařským klubem proběhl letos už podruhé veslařský příměstský kemp. Tematicky se pochopitelně týkal zejména výuky veslování pod vedením zkušených sportovců. Zájem o tento speciální tábor byl byl velký a jak to všechno vypadalo, napoví několik FOTOGRAFIÍ.
 

ZÁŽITKOVÝ KURZ JE ZA NÁMI - S NOVOU PÍSNIČKOU

1. 8. 2016

lipnice_2016_64.jpg
Během minulého týdne proběhl v Lipnici nad Sázavou již devátý ročník tradičního zážitkového kurzu Revoltikon. Místo tradiční reportáže tentokrát dáme přednost samotným účastníkům a jejich reakcím na sociálních sítích:
 
"Byl to týden plný neskutečných emocí, zážitků a především ponaučení. Jeden týden na Lipnici stačí pro člověka na to, aby se dokázal doučit obrovské věci do života. Sama jsem byla neskutečně překvapena a zaskočena naprosto vším. Od zážitků až po lidi - jste moje druhá rodina. Neuvěřitelně sem si vás zamilovala! Pochopila sem spousty věcí, a i přesto, že jsem momentálně na dovolené u moře, nejraději bych to tu zabalila a radši si šla "zaraftovat" do lomu. Nic lepšího mě potkat nemohlo... Děkuji všem."
 
"Už teraz mi chýbate. Na ten týždeň sa jednoducho nedá zabudnúť. Všetkým vám moc a moc ďakujem."
 
"Tento týden byla jedna velká jízda a já jsem ráda, že jsem jela s váma! Moc bych chtěla poděkovat všem, kteří byli tohoto týdne součástí a se kterýma mám tak nádherné zážitky. Velké díky patří i těm, co se podíleli na tak skvělé písničce! Jste nejúžasnější lidi co znám. Děkuju."
 
"5 instruktorů, 13 účastníků, 8 dní, 1 písnička a plná náruč zážitků. Týden byl snad nejlepším za poslední tři roky, co se prázdnin týče. Bylo to opravdu super."
 
"Naprosto perfektní písnička z Lipnice. Doporučuju si ji poslechnout, je to opravdu dílo. Moc děkuju všem skvělým lidem, kteří věnovali svůj volný čas a vytvořili nám tak nádhernou vzpomínku na nádherný týden."
 
Fotografie si můžete prohlédnout ZDE
 
Sestřih ze zážitkového kurzu v Lipnici nad Sázavou s písničkou, která vznikla přímo pro tento kurz máte níže. Na skladbě se podíleli Honza Toužimský, Vendula Nešporová, Vlasa Urbanec, Marek Loučka, Michail Fabien a Pavel Kurtin.

TÁBORY JSOU V PLNÉM PROUDU

18. 7. 2016

klm_2016_004.jpg

Již na 120 dětí mělo možnost strávit část svých letních prázdnin na táborech pořádaných střediskem volného času Duhovka. Menší děti daly přednost tradičním příměstským táborům v areálu Duhovky - Šaškování, Angličtina hrou či Letní hrátky se zvířátky. Za to starší členové Klubu lesní moudrosti se vydali na nefalšovaný zálesácký tábor k Podhradí nad Dyjí. Tábor si sami postavili na holé louce, drželi noční hlídky, sloužili služby v kuchyni, jezdili pro vodu, řezali dřevo do kuchyně a vůbec dělali vše to ostatní, co ke správnému táboru patří. Program byl zaměřen na plnění woodcrafterských zkoušek - orlích per a táborové družiny se utkaly v Celotáborové etapové hře, která byla letos volně inspirována knihou Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník. Vrcholem tábora se stalo vícedenní putování po České Kanadě. Máte-li zájem vaše chlapce přihlásit k podobným dobrodružstvím, zajímejte se začátkem nového školního roku o činnost Klubů lesní moudrosti a pokud ještě hledáte volná místa na táborech koncem prázdnin, zkuste to na Duhovce. 
Fotodokumentaci z letního tábota Klubu lesní moudrosti naleznete ZDE.

 

BŘECLAV YOYO KONTEST 2016

12. 6. 2016

blyk2016.jpg

V sobotu 11. 6. se na půdě SVČ Duhovky Břeclav konal druhý ročník Břeclavského Yoyo Contestu BLYK 2016.

Celkem závodilo 23 závodníků zejména z Břeclavi a z Bratislavy. Soutěžící se utkali v celkem třech kategoriích – začátečníci, středně pokročilí a pokročilí.

Začátečníci předvedli své umění ve tricklistu, kde museli ukázat, jak ovládají celkem deset základních yoyo triků. Na třetím místě byl Šimon Miklík z Břeclavi, na druhém Dan Macík z Moravského Žižkova a první místo získal Ondřej Šmerda z Břeclavi.

Další dvě kategorie byly ve znamení freestylu. Zde jsou závodníci limitovaní pouze délkou vystoupení, hudba a předváděné triky jsou na nich.

Ve středně pokročilých byl na třetím místě Matyáš Držmíšek ze Znojma, na druhém Tadeáš Žilka z Brna a s velkým bodovým náskokem vyhrál Libor Kollar z Bratislavy.

Závěr soutěže patřil hlavní kategorii – pokročilí. Bronzovou medaili si do Bratislavy odvezl Lukáš Jača. Stříbrnou medaili získala reprezentantka z Břeclavi, vicemistryně České republiky a mistrně Evropy ve Women kategorii Veronika Kamenská.  Zlatou medaili si vybojoval mistr a vicemistr Evropy a několikanásobný mistr Slovenska Jano Hlinka z Bratislavy.

Letos s yoyováním ještě v Břeclavi nekončíme. V létě se mohou děti naučit kouzlům s yoyem v příměstském táboře na SVČ Duhovka a v prosinci se opět uvidíme na yoyo battlech. 

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ SOFTBALLOVÉHO HŘIŠTĚ

4. 6. 2016

PRAVĚKÝ DEN NA DUHOVCE

3. 6. 2016

pravek_2016_005.jpg

„Pohněte na pazourku není fronta!“ Takové a další podivná volání zaslechli kolemjdoucí v pátek  3. června u břeclavské „Duhovky“. Více jak dvě stovky školáků z 1. stupně ZŠ Břeclav-Slovácká tam bojovalo o získání co největšího počtu bodů z  experimentální archeologie, která je velmi akčními  úkoly přiváděla do doby pravěku.

Mgr. Malinová a Soňa Hošková, spolu s dvacítkou externích pomocníků, připravili 22 stanovišť, kde si děti prakticky vyzkoušely rozdělávání ohně třením dřev, pečení placek na kameni, vyšívání kostěnou jehlou, pletení nekonečného copánku, činění kůže, hod bolasem a pravěkým prakem a řadu dalších činností, které pravěkému člověku umožňovaly uživit se v tehdejší divoké přírodě. Mezi tradičně nejoblíbenější stanoviště patřila výroba ostrých nástrojů z opravdového pazourku pod vedením zkušeného lektora Petra Zítky. Každý, kdo měl dost odvahy, odnesl si svůj vlastnoručně vyrobený pazourkový hrot jako památku domů. Fotodokumentaci naleznete ZDE.

DEMOCRACY SCHOOL - VÝMĚNA MLÁDEŽE V RÁMCI PROGRAMU ERASMUS+, PODSKALIE

24. 4. - 1. 5. 2016

056.jpg

V kooperaci SVČ Duhovka Břeclav a KCVČ Trenčín byl v roce 2015 připraven projekt Democracy School, který byl následně podpořen z grantového programu Erasmus+. Po měsících příprav se ve slovenském Podskalie v termínu od 24. dubna do 1. května sjelo 30 vyslanců školských rad a parlamentů. Českou polovinu tvořilo 15 zástupců z břeclavských základních škol a okolí.

Základní myšlenka projektu vycházela z potřeb rozvoje demokracie na základních školách, a s tím spojenou nutností participace na dění ve městě. Projekty výměn mládeže podporuje grantový program Evropské komise Erasmus+ (neformální vzdělávání), který se tímto snaží podpořit rozvoj interkulturního vzdělávání, aktivního občanství, demokracie, dobrovolnictví a dalších aktuálních témat na území Evropské unie. Během výměny si účastníci rozvíjejí různé kompetence, vyměňují si zkušenosti, poznávají jiné kultury, a to prostřednictvím aktivit neformálního vzdělávání, jako jsou workshopy, rolové hry, simulace atd. Účastníci si rozvíjejí své znalosti, dovednosti a mění postoje k danému tématu.

Týden to byl náročný po všech směrech, ale vzhledem k odezvě účastníků také týden velmi výjimečný a nezapomenutelný.

Fotografie z akce ZDE.

 

UKLIĎME BŘECLAV

2. 4. 2016

uklidmesvet_004.jpg
V sobotu 2. dubna 2016 přišlo do Kančí obory 192 dobrovolníků, kteří usilovnou prací čistili přírodu v okolí našeho města. Kromě všech dětí s rodiči, seniorů a dalších co došli na akci nezjištně si pochvalu zaslouží kolektivy, které na akci přišli hromadně, nebo jinak na akci přispěli:
Hokejisti "HC LVI Břeclav" a krasobruslaři, IQ Roma servis, Junák - český skaut, Klub českých turistů Břeclav, Klub ochránců přírody při ZŠ J. Noháče, Lesy České republiky, s. p. , Město Břeclav, Nadační fond Veolia, Racio, s. r. o. , Royal Rangers Břeclav, Vězeňská služba ČR, YMCA - Skaut Břeclav. Těšíme se na další společnou akci, která udělá naše město ještě krásnější.
Fotografie z akce ZDE.

VERONIKA KAMENSKÁ MISTRYNÍ EVROPY!

22. 3. 2016

verca2016.jpg
O tomto víkendu se v Praze konalo mistrovství Evropy v yoyování. Do divadla Archa, kde celá akce probíhala, se sjelo z celého světa na 300 yoyoerů. 
Akce se zúčastnili i soutěžící z BřeclavI. Samuel Martečík v sobotním kvalifikačním kole nepostoupil do finále 1A juniorů. 
V neděli byla na řadě kategorie Women 1A, ve které startovala naše reprezentantka Veronika Kamenská. Na rozdíl od ostatních kategorií byla tato tzv. open, tedy otevřená závodnicím z celého světa. Titul mistrně Evropy mohla ale získat pouze nejlepší yoyoerka z Evropy. Na pódiu se kromě Veroniky střídala děvčata z USA, Polska, Španělska a České republiky. Konkurence byla obrovská. O první místo bojovala například Tessa Piccillo z USA – mistryně světa 2014, Američanka Ann Connolly, závodící za Českou republiku (4. místo na mistrovství světa 2014), Julia Gutowska z Polska (vicemistryně světa 2014 a dvojnásobná mistryně Evropy 2013 a 2015). První příčku obsadila Tessa Picciollo z USA. 
Titul mistryně Evropy tedy patří dívce na druhém místě. K velké radosti českých fanoušků tento titul a druhé místo v kategorii Women 1A soutěži vyhrála Veronika Kamenská!  Třetí místo pak obsadila Ann Connolly. 

HERECKÝ CASTING

12. 3. 2016

casting.jpg
Když jsme s filmařským kroužkem připravovali tento casting, docela jsme se obávali, zda se vůbec najde nějaký podobný nadšenec, který se nebojí stát před kamerou, umí mluvit a bavit se.
A když jsme ještě před druhou hodinou museli do učebny přidávat židle, aby se všichni zájemci vešli, byl to opravdu velmi příjemný šok. Téměř dvacet mladých herců ze tří okresů! Neuvěřitelně nás to těší, ale zároveň zavazuje, aby připravovaný film stál za to.
Casting, respektive kamerové zkoušky a rozhovor probíhal ve velmi příjemném duchu a my už se teď těšíme na společnou práci. 
Kurty
Několik fotografií naleznete ZDE.

ROKYTNICE 2016

8. 3. 2016

rokytnice.jpg
Již po druhé jsme se vydali na jarní prázdniny do Rokytnice v Orlických horách, kde nám poskytnul ubytování ve svém penzionu Terezka pan Janeček. Zlý jazykové prorokovali, že budeme lyžovat leda tak na blatě, ale nebylo to tak hrozné. Ve skicentru v Říčkách se lyžovalo celý týden. Na běžkách se dalo zpočátku jen úplně na hřebenu nad Říčkami, ale nejdál se dalo dojet jen po pevnost „Hanička“ odkud jsme museli běžky nést několik kilometrů až do Rokytnice. Pak ale v úterý a ve čtvrtek docela dost nasněžilo a lyžařské stezky byly hezky upravené, takže běžkování bylo opravdu pošušňáníčko. Navíc se pak už dalo dojet na běžkách až k Rokytnici. Program byl doplněn návštěvou krytého bazénu v Rychnově nad Kněžnou, pěšími vycházkami s hledáním kešek a koulením koulí. Večerní program sestával hlavně z 3. ročníku oddílové hitparády (ve kterém zvítězila píseň Kladivo) a kromě toho jsme si vyzkoušeli skládání tangramů, šifrování, několik her inspirovaných českými příslovími O pohár tety Kateřiny a dvě větší hry Ostrovy a Plánování dálnic. Kromě toho jsme si promítli i nějaké filmy a na závěr i fotografie z akce. Pajda

SOFTBALL V LEDNU

24. 2. 2016

softleden.jpg
Ačkoliv je softball sport určený k provozování na hřišti, družstva softballového oddílu Locos Břeclav sbírají v rámci zimních přípravných halových turnajů jednu cenu za druhou. Nejmladší t-ballisté do 10 let vyrazili do boje v neděli 10.1.2016 a ve svém prvním startu v Moravské lize t-ballu v neděli 10.1.2016 ve sportovní hale TJ Lokomotiva Břeclav teprve sbírali první zkušenosti. Skončili sice až na čtvrtém místě, přesto se jim podařilo alespoň získat cenný skalp - jako jediní porazili pozdější vítěze a účastníky celostátní extraligy hráčů do 10 let Snails Kunovice. Družstvo žáků ve kvalitně obsazeném turnaji Joudrs Indoor Cup U13 v Praze 23. - 24.1.2016 skončilo šesté, když se před nimi umístily jen družstva Chomutova, Ledenic, Kostelce nad Orlicí a domácích Joudrs Praha, které se již v loňském roce setkávali v nejvyšší žákovské soutěži. Kadeti B v prosinci vyhráli předvánoční turnaj hráčů do 15 let v Blansku a na turnaji Joudrs Indoor Cup pro šestnáctileté 16. - 17.1.2015 v Praze skončili na druhém místě za domácími extraligovými Joudrs. Kadeti A zvítězili 19.12.2015 v domácím vánočním turnaji na Lokomotivě, který byl zároveň prvním kolem Moravskoslezské ligy kadetů a posílení juniory a muži vybojovali i prvenství na Otrokovickém Slajdu v sobotu 23.1.2016, když se do Otrokovic sjely téměř všechny mužské celky Moravy a Slezska.
 
"Řada pravověrných softbalistů tvrdí, že hrát softball v hale není ono, ale je to podobné jako třeba u fotbalu a futsalu. Po mírné úpravě pravidel, lze i při takovýchto zápasech trénovat speciální dovednosti, souhru vnitřního pole případně někdy i odpal na živý nadhoz. Hlavní ale je, že halové turnaje jsou zpestřením zimní přípravy. Vždyť kdo vydrží pět měsíců v roce jen trénovat?" říká k tomu hlavní trenér softballového oddílu Vlastimil Kubát, který sám v lednu převzal cenu pro nejúspěšnějšího trenéra mládeže do 16 let České softballové asociace. 
 
"Myslím, že i díky těmto turnajům bude naše letošní zimní příprava zase o něco kvalitnější, a můžeme se těšit, že navážeme na loňskou úspěšnou sezónu. Také jsme se konečně dočkali rekonstrukce našeho hřiště a doufáme, že i díky tomu se i v Břeclavi bude hrát více kvalitního softballu, přijde se podívat víc lidí a víc rodičů nám přivede své děti. Bez mládeže se nemůže rozvíjet žádný sport," Zakončil svou úvahu oceněný trenér.

INSTRUKTORSKÝ KURZ POBYTU V ZIMNÍ PŘÍRODĚ

24. 2. 2016

Na pololetní prázdniny vyrazili nejstarší členové Klubu lesní moudrosti pod vedením Učňa na 2. víkend vzdělávacích akcí pro budoucí instruktory a vedoucí družinek. I když bylo všude bláto a jen ve velmi chladných koutech lesa jsme nacházeli malé sněhové plochy, vyrazili jsme  do Nového Města na Moravě s běžkami a plnou zimní výbavou. Přístřeší nám tentokrát poskytli novoměstští skauti ve své chatě Mercedes, nedaleko slavné Vysočina arény. Kromě procházek do okolí, jsme si pořádně zaběžkovali na profesionálním okruhu zahráli si napínavou hru o pasáčcích ovcí, pokoušeli se s různou mírou úspěšnosti rozdělat oheň na sněhu, učili se country tancům a dozvěděli se něco málo o procesu výchovy. Seriál akcí bude pokračovat na jaře poslední víkendovkou a bude zakončen teoretickými i praktickými zkouškami na letním táboře. Pajda 

VÁNOČNÍ AKCE KLM

21. 1. 2016

KLM16.JPG

V měsíci prosinci uskutečnily naše Kluby lesní moudrosti řadu tradičních akcí. První víkend navštívila oddílová rada "Mikulášskou Prahu". 18. - 20. 12. jsme se vydali na vánoční výpravu do Havlíčkova Brodu, kde jsme nacvičovali program na vánoční besídku, zahráli si hru v ulicích historického města, podnikli výpravu do okolí a došlo i na předvánoční tvoření. Závěr roku patřil oddílové vánoční besídce 23. 12. na Duhovce "U mamuta". Vyzkoušeli jsme si několik vánočních zvyků, ochutnali něco málo z domácího vánočního cukroví a také si rozdávali dárečky. Sešli jsme se tradičně i na štědrý den, abychom zanesli pamlsky zvířátkům do lesa nedaleko "Bratislaváku". Nejstarší členové pak zakončili rok zimním tábořením na oddílovém tábořišti u Podhradí nad Dyjí. Pajda

SOFTBALL NA PODZIM

21. 1. 2016

softzim.jpg

V říjnu jsme zakončili sezónu jedním z největších úspěchů v historii břeclavského softballu. Družstvo kadetů A nejprve na turnaji 5. kola extraligy kadetů 3. - 4. 10. v Havlíčkově Brodu vybojovalo první turnajové vítězství, když ve finále porazilo domácí Hrochy 2:1. O čtrnáct dní později ve finálovém turnaji - mistrovství ČR hráčů do 16 let se potom pavoukem probojovalo až do samotného finále, kde v krásném vyrovnaném zápase tentokrát  tomuto soupeři podlehlo 2:6, kdy až do 5. směny byl výsledek nerozhodný 2:2. V listopadu začala příprava na novou sezónu soustředěním žáků ve sportovní hale ZŠ Kpt. Nálepky v Charvátské Nové Vsi a v prosinci jsme zahájili nový ročník t-ballové soutěže pro ZŠ, které se účastní ZŠ Slovácká, Kupkova, Kpt. Nálepky, J. Noháče a Hrušky. Rok jsme zakončili dvěma přípravnými turnaji kadetů. Družstvo kadetů B zvítězilo na vánočním turnaji v Blansku a kadeti A skončili na stejné příčce v tradičním vánočním turnaji kadetů ve sportovní hale TJ Lokomotiva Břeclav. Pajda

ÚSPĚCHY NA BÝK 2016

19. 1. 2016

kamenska.jpg

V sobotu 16. ledna se v Brně konal tradiční yoyo závod BÝK 2016. Naši yoyerskou komunitu zastupovali tři závodníci a rozhodně se není za co stydět.

V kategorii začátečníků se na pěkném čtvrtém místě umístil Lukáš Zvonek. V kategorii středně pokročilých bramborovou medaili získal Samuel Martečík.

Duhovku Břeclav reprezentovala také Veronika Kamenská, přihlásila se do dvou kategorií – pokročilí a x-divize.

V pokročilých se probojovala do finále a nechala tak za sebou více než 30 závodníků. Poprvé si tak vyzkoušela freestyle, se kterým bude bojovat na březnovém mistrovství Evropy. „Celý freestyle se povedl, finále jsem si chtěla užít a tak mě nesvazovala nervozita,“ řekla po závodech Veronika. Nakonec skončila na krásném desátém místě a zajistila si tak umístění v Českém yoyo poháru v TOP1O.

V x-divizi předvedla dvouminutový freestyle s yoyem, kde konec provázku není přivázán k prstu, ale na jeho konci je protizávaží ve formě kuličky. Yoyer tak předvádí triky nejen se samotným yoyem, ale i s protizávažím. Veronika opět předvedla, že je jí tento styl blízký a získala druhé místo.

„Brno pro mě bylo generálkou na Mistrovství Evropy, zkusila jsem si svůj freestyle a teď už vím, co ještě vyladit. Doufám, že na Evropě se mi to povede alespoň tak jak loni.“