Středisko volného času Duhovka Břeclav

E. M. DANCERS MAJÍ 4 NOMINACE NA SVĚTOVÝ TANEČNÍ ŠAMPIONÁT

27. 3. 2015

dancestar_14.jpg
O víkendu se naše taneční skupina E. M. Dancers zúčastnila prestižní taneční soutěže DanceStar Slovakia 2015, která se konala v Piešťanech a která byla kvalifikací na Světový taneční šampionát. Soutěž byla hodnocena mezinárodní porotou, ve které zasedly neuznávanější taneční kapacity z celého světa, a ty do Světového finále vybraly jen ty nejlepší. To se koná v květnu v chorvatské Poreči a naši tanečníci se ho díky nominacím, které získali, mohou též zúčastnit. 
Tanečníci celkem přivezli 1x zlato, 2x stříbro a 3x bronz a čtyři choreografie získaly nominaci na Mistrovství světa.
Již v roce 2013 se nám podařilo z této prestižní soutěže dovézt dvojnásobný titul vicemistrů Světa a jednu bronzovou příčku a proto bychom rádi opět reprezentovali Břeclav a Českou republiku a využili tak možnost opět zabojovat o titul mistra světa 2015.
Rádi bychom tímto oslovili širokou veřejnost a požádali o pomoc se spolufinancováním této náročné akce. Budeme rádi za každý příspěvek, který nám pomůže snížit náklady a umožnit tak dětem zúčastnit se Světového tanečního šampionátu. Předpokládané náklady pro jednu taneční skupinu činí ca 300 000,- Kč .
Všem sponzorům i městu Břeclav jménem obou skupin předem děkujeme za jakékoliv příspěvky a vážíme si toho, že nám pomáháte.
Fotografie z akce si můžete prohlédnout ZDE.

UKLIĎME BŘECLAV

21. 3. 2015

uklidmebreclav_04.jpg
V sobotu 21. března 2015 proběhla akce Ukliďme Břeclav, sterá byla součástí celosvětová akce Clena Up Clean Up the World – pod českým názvem Ukliďme svět! V krásný jarní den přišlo po obědě na turistickou základnu Kančí obora téměř sto lidí z našeho města. Velkou část tvořili děti z kroužků Duhovky (Ochránci přírody, Rosničky, Klub lesní moudrosti) a přišli také skauti z oddílu Plamen, YMCA skauti, děti z IQ Roma servis, několik dospělých dobrovolníků a také nám pomohli vězni z Břeclavské věznice. Uklízeli jsme prostor za pivovarem, zimním stadionem, okolo Včelínku a za úpravnou vody. Příměstská krajina se znečišťuje díky lidským sídlům a množstvím akcí v sezóně rychle. Ale je zde mnoho odpadu z probíhajících stavem a letitý nepořádek, který jsem vyvezli lidé ze staveb, domácností, oprav aut. V lesích okolo města se tvoří kolonie bezdomovců, kteří začínají být hlavním zdrojem odpadu, včetně nebezpečného. Letos se uklidila opravdu velká plocha lesa, ale stále je hodně práce za námi a pravidelným úklidem se nám daří jmenovaná lokalita udržovat čistá. Po vykonané práci následovala zasloužená odměna v podobě táboráku. Fotografie z akce si můžete prohlédnout ZDE a článek o úspěchu akce ZDE
Všem účastníkům patří velký dík.

TURNAJ V OSADNÍCÍCH Z KATANU

15. 3. 2015

osadnici_05.jpg
V neděli 15. 3. 2015 se odpoledne v kině Koruna sešla jen hrstka příznivců stolní deskové hry Osadníci z Katanu z Břeclavi a okolí "Využili jsme prvního volného termínu, abychom turnaj mohli uspořádat. Bohužel vše bylo dost narychlo a tak byla letos účast poněkud slabší než obvykle. Je to škoda, ale nechtěli jsme turnaj již odkládat, protože loni se nám jej z podobných důvodů nepodařilo uspořádat vůbec." komentoval situaci vedoucí turnaje Vlastimil Kubát. Z tuctu účastníků se nejvíc dařilo Jakubu Kušnierovi, kterému vítězství ve dvou ze tří kol zajistilo i celkové prvenství. Na dalších místech skončili Štěpán Popelka a Štěpán Fiala z Mistřína. Celkové výsledky zde.
 

VERONIKA KAMENSKÁ ZLATÁ A STŘÍBRNÁ NA MISTROVSTVÍ EVROPY!

9. 3. 2015

kamenskaevropa.jpg
Vynikajícího úspěchu dosáhla reprezentantka Duhovky (a pochopitelně České republiky) - yoyerka Veronika Kamenská. Na mistrovství Evropy v polském Krakově skončila mezi ženami na úžasném druhém místě a v kategorii Trick ladder se stala dokonce evropskou šampiónkou!
Veronice patří obdiv a obrovská gratulace!
Video ze "stříbrného" závodu naleznete ZDE.

SOFTBALL V ÚNORU

První zkouška našeho žákovského družstva v sobotu 14.2.2015 na turnaji Moravskoslezské ligy žáků v hale TJ Lokomotivy byla poznamenána neúčastí řady hráčů základní sestavy. Zbylí bojovníci, ač se snažili seč mohli vyšli tentokrát na prázdno a po porážkách 4:10 os Severu Brno a 3:7 od Kunovic jsme skončili na 3. místě (tým predátorů z Otrokovic se tentokrát neúčastnil). Na závěr jsme sehráli ještě jedno přátelské utkání se Seveřany a po krásném vyrovnaném výkonu jsme i tentokrát prohráli byť jen 3:5.
Den po soutěži žáků vyrazila do boje i naše děvčata. Na Moravskoslezskou ligu dívek v Kunovicích jich nakonec odjelo 5 (nemoci řádily i v jejich řadách), aby doplnily řady kunovických Snails. Svými výkony na sebe upozornily zejména Bára, která patřila k nejlepším pálkařkám a Klára, která naopak prokázala přehled a dovednosti v obraně a na všech postech, kde hrála patřila k nejlepším. Pajda

ZIMNÍ TÁBOR V ROKYTNICI V ORLICKÝCH HORÁCH

21. 2. 2015

21. února začaly „jarní“ prázdniny a my jsme se členy a kamarády našich kroužků vyrazili do zimních hor užít posledních zbytků sněhu. Tentokrát jsme se vypravili do Rokytnice v Orlických horách. Hned první večer nás překvapil pan domácí milou návštěvou svých přátel, kteří se sešli, aby si zamuzicírovali, a my jsme si mohli s nimi zazpívat i řadu našich oddílových písniček. Hlavní náplní programu pobytu však bylo lyžování v Říčkách, výcvik a výpravy na běžkách na hřeben Orlických hor a vycházky na sněžnicích do okolí.  Uprostřed pobytu proběhla návštěva krytého bazénu v Rychnově nad Kněžnou a po večerech jsme se zdokonalovali v tradičních dovednostech – první pomoci, manuální zručnosti, logickém myšlení a hráli různé karetní hry. Na závěrečný večer jsme si nechali znovu zpívání a také promítání filmů. Pajda
rokytnice_01.jpg rokytnice_02.jpg rokytnice_03.jpg rokytnice_04.jpg rokytnice_05.jpg rokytnice_06.jpg

BRNĚNSKÝ YOYO KONTEST 2015

21. 2. 2015

byk_31.jpg
Celý sobotní den byl pro naše yoyery ve znamení soupeření na výborně obsazeném Brněnském yoyo kontestu 2015. Kategorii začátečníků reprezentovali Ondra Vysocký, Martin Šmerda a Filip Hadač, ve středně pokročilých se statečně bili Samuel Martečík, Samuel Taláb a Martin Halady. Veronika Kamenská zastupovala Duhovku dokonce ve dvou kategoriích - X-divizi a pokročilých.
A jak to všechno dopadlo? Báječně!
Všichni tři začátečníci se umístili do šestého místa a Martin Halady obsadil v těžké konkurenci báječné 13. místo mezi středně pokročilými.
Verča je kapitola sama pro sebe! Mezi holkami v republice nemá konkurenci, v nadupané kategorii pokročilých skončila "mezi chlapy" na vynikajícím 9. místě. A X-divizi naprosto opanovala a zaslouženě si odvezla pohár za první místo! Za několik dnů nás bude reprezentovat na Mistrovství Evropy v Polsku, držte palce!
Rád bych také poděkoval ochotným rodičům, kteří vyřešili nečekanou a o to zoufalejší situaci na brněnském nádraží a pomohli nám s odjezdem domů. Moc děkujeme! Kurty.
 
Fotky z akce naleznete TADY.
Podívejte se také na jedno z vystoupení Verči Kamenské, popřípadě na všechna videa na našem YouTube kanále.

ZVEŘEJNĚNY LETNÍ TÁBORY 2015!

13. 2. 2015

Připravili jsme pro Vás mnoho pobytových i příměstských táborů. Nabídka pokrývá celou plochu hlavních prázdnin 2015.
 

OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V NĚMECKÉM JAZYCE

19. 2. 2015

V minulých dnech proběhlo na Duhovce a na Gymnáziu v Břeclavi okresní kolo olypmiády v německém jazyce. Výsledkové listiny jsou ke stažení zde: kategorie I.A, kategorie II.A, kategorie III.A.

OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKÉM JAZYCE

11. 2. 2015

12. února proběhlo na Gymnáziu Břecav okresní kolo olympiády v anglickém jazyce pro studenty víceletých gymnázií a středních škol, které Duhovka pořádá. Výsledky:
 
Kategorie I.B
1. místo - Ryšavý Antonín
2. místo - Floriánová Karolína
3.-4. místo - Groh Petr
3.-4. místo - Zámečníková Jana
 
Kategorie II.B
1. místo - Tošerová Kateřina
2. místo - Porubská Sylva
3. místo - Panic Dominik
 
Kategorie III.A
1. místo - Pleskač Filip
2. místo - Machová Anna
3. místo - Kolínková Buhumila
 
Výhercům gratulujeme!
 
Kompletní výsledková listina kategorie I.B je ZDE
Kompletní výsledková listina kategorie II.B je ZDE
Kompletní výsledková listina kategorie III.A je ZDE

OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKÉM JAZYCE

11. 2. 2015

11. února proběhlo na Duhovce okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Celkem se zúčastnilo 23 soutěžících ve dvou kategoriích, kteří postoupili ze školních kol.
 
Kategorie I.A
1. místo - Pavel Ngo
2. místo - Adam Eliáš
3. místo - Michal Hubáček
 
Kategorie II.A
1. místo - Kryštof Knap
2. místo - Martina Ondříšková
3. místo - Jan Procházka
 
Výhercům gratulujeme!
 
Kompletní výsledková listina kategorie I.A je ZDE
Kompletní výsledková listina kategorie II.A je ZDE

LIMONÁDOVÝ JOE

10. 2. 2015

joe.jpg
Patnáctka členů přátel našeho Klubu přátel divadla vyrazila v úterý 10. 2. 2015 za kulturou do Brna. Cílem bylo divadelní představení v Radosti na motivy známého filmu Jiřího Brdečky Limonádový Joe. Srdce každého znalce tohoto filmu i westernového žánru musela nad touto parafrází zaplesat. Motivy i písně ze známého provedení byly doplněny novými z pera principála tohoto souboru Vlastimila Pešky a v jedné z rolí se předvedl i jeden z bývalých členů našich kroužků Radim Sasínek. Odjížděli jsme spokojení a už jsme přemýšleli na co vyrazíme příště. Pajda

SEVERNÍ VÍTR JE KRUTÝ

9. 2. 2015

Výpravy Klubu lesní moudrosti o pololetních prázdninách se pomalu a jistě zabydlují v našem kalendáři akcí. I letos jsme vyrazili na tradiční „zimní kurz“ her a pobytu na sněhu. Tentokrát na skautskou základnu Mercedes u Nového Města na Moravě. První den jsme věnovali výcviku na běžkách a večer hrám v klubovně a výuce country tanců. Druhý den jsme vyrazili na delší výpravu v okolí Nového Města, cestou jsme již absolvovali několik hříček velké hry Zlatá horečka, která vyvrcholila večerním výstupem do Chilcootského průsmyku a ranní hrou, při níž družstva nejprve hlásily své zábory, a pak se snažili na svých claimech vytěžit, co nejvíc zlata. Akce se povedla náramně, ač její fyzickou náročnost několik slabších kusů odstonalo. Pajda
severnivitr_01.jpg severnivitr_02.jpg severnivitr_03.jpg severnivitr_04.jpg
severnivitr_05.jpg severnivitr_06.jpg severnivitr_07.jpg severnivitr_08.jpg

BŘECLAVSKÉ YOYO BATTLY 2015 ZNAJÍ VÍTĚZE - JE ZE ZAHRANIČÍ.

7. 2. 2015

V sobotu 7. února proběhla na Duhovce otevřená yoyo soutěž Břeclavské Yoyo Battly 2015. Akce, kterou pořádal náš yoyo kroužek, se zúčastnilo 32 soutěžících z Česka i Slovenska. Soutěž měla opravdu vysokou úroveň a byli jsme svědky vynikajících výkonů. Vítězem se nakonec stal slovenský borec Matěj Bělousov, na druhé příčce se umístil "náš" Martin Halady a třetí místo obsadil Lukáš Jača ze Slovenska. Na krátký sestřih battlů tří nejlepších se můžete podívat.

SOFTBALL V LEDNU

6. 2. 2015

Leden byl již ve znamení pilné přípravy na nadcházející sezónu. V neděli 10. 1. jsme zahájili soustředění v hale ZŠ Kpt. Nálepky v Charvátské Nové Vsi. Soustředění proběhlo formou vzájemných zápasů napříč kategoriemi. Vítězem se stali pravděpodobně vždy favorité, ale skóre nikdo nehlídal, protože cílem bylo se po vánočních svátcích zase pomalu dostat do tempa a hlavně si užít softballovou pohodu. V sobotu 17.1. proběhl historicky první turnaj Moravskoslezské ligy v t-ballu v hale TJ Lokomotivy Břeclav za účasti našich nejmenších softíků. Oproti zkušenějším celkům z Kunovic a Blanska byly vidět naše nedostatky na pálce, kde máme ještě co zlepšovat. Vyrovnaněji jsme hráli se Severem Brno, ale dvě vítězství nad tímto soupeřem stačily jen na celkově 3. místo: 1. Snails Kunovice, 2. Olympia Blansko, 3. Locos Duhovka Břeclav, 4. SK Sever Brno. Ve stejný den naše děvčata vyrazila na pozvání Snails Kunovice na společné soustředění v Uherském Hradišti. Mezi dvacítkou dívek se ty naše určitě neztratily a doufáme, že navázaná spolupráce bude pokračovat startem našich holek v družstvech Kunovic. V neděli 25.1. se uskutečnilo 2.kolo Moravskoslezské ligy kadetů ve sportovní hale v Lednici. Naše družstvo složené napůl z hráčů A týmu doplněných "béčkaři" podlehlo ve vzájemném zápasu jen domácím Buldokům 4:6. A po vítězstvích nad Katalpou z Ostravy a Šnečky, kteří byli oslabeni velkou marodkou, skončilo na celkově druhém místě. Pořadí: 1. Bulldogs Lednice, 2. Locos Duhovka Břeclav, 3. Snails Kunovice, 4. Katalpa Ostrava. Poslední akcí mělo být vystoupení našich kadetů - juniorů - mužů na halovém turnaji "Otrokovický slajd", ale účast jsme museli kvůli velké marodce odříct. Nakonec si tak v Otrokovicích zahráli jen Pytlík (za Bulldoky) a Tejda s Georgem za domácí Predátors.
softleden_01.jpg softleden_02.jpg softleden_03.jpg
softleden_04.jpg softleden_05.jpg softleden_06.jpg

OKRESNÍ KOLO MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY - KATEGORIE Z5

26. 1. 2015

21. ledna proběhlo na Gymnáziu ve Velkých Pavlovicích okresní kolo matematické olympiády. Vítězkou v kategorii Z5 se stala Ivana Kratochvílová ze Základní školy Břeclav, Slovácká, druhé místo obsadila Monika Míčková ze Základní školy Moravská Nová Ves a na třetí pozici se umístil Vojtěch Rabovský ze Základní školy Křepice.
 
Kompletní výsledková listina okresního kola matematické olympiády kategorie Z5  je k nahlédnutí ZDE.

HURÁ DO BONGA!

24. 1. 2015

V sobotu 24. 1. 2015 se skupina osmnácti dětí vydala do zábavního parku Bongo v Brně. I přes menší zpoždění v Břeclavi na nádraží, vystoupení z tramvaje o zastávku blíž a mírnou dezorientaci v uličkách, jsme se do Bonga dostali všichni v pořádku a v čas. Děti řádily jako utržené ze řetězu na skluzavkách, trampolínách, prolézačkách a spoustou dalších atrakcí. Po dobrém obědě, kde u dětí zvítězil kuřízek (kuřecí řízek) se chvilku odpočívalo a pak už jen celé odpoledne běhat a skákat a užívat si zábavy. Za odměnu dostali všichni (i vedoucí) památkovou placku z Bonga na tento super den a vyrazili jsme zpět ke svým domovům.
bongo2015_01.jpg bongo2015_02.jpg bongo2015_03.jpg bongo2015_04.jpg
bongo2015_05.jpg bongo2015_06.jpg bongo2015_07.jpg bongo2015_08.jpg

OKRESNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY

20. 1. 2015

dejepisna_olympiada_2015_06.jpg
20. ledna proběhlo na Duhovce okresní kolo dějepisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 36 soutěžících, kteří postoupili ze školních kol. Vítězem se nakonec stal Vojtěch Doležal ze Základní školy Břeclav, Slovácká 40. Druhou příčku obsadil Vojtěch Antoš z Gymnázia Velké Pavlovice a na třetím místě se umístil František Svoboda ze Základní školy Velké Bílovice. Gratulujeme.
Kompletní výsledková listina je ZDE.

ZIMNÍ PŘECHOD PÁLAVY

10. 1. 2015

palava2015.jpg
První akce v novém roce, kdy po skončení vánočních prázdnin vyráží Klub lesní moudrosti ve spolupráci se skautskými oddíly Plamen a V trávě na tradiční túru přes hřeben Pavlovských vrchů z Popic (mladší z Pavlova) do Mikulova, aby se pokochali krásami zimní přírody a případně shodili nějaké to kilo navíc nabrané během vánočního nicnedělání. Letošní ročník byl poznamenaný slabší účastí – jen něco málo přes dvacet skalních příznivců se vydalo na trasu kvůli nepřízni počasí. Před sedmou hodinou ranní ještě docela slušně pršelo, pak už sice jen mžilo, ale řada původních zájemců ztratila vůli a elán podstoupit toto dobrodružství. A špatně udělali, protože se vyčasilo, místy se ukázala modrá obloha a dokonce svítilo sluníčko. Program doplnily Kulďasovy a Jeleňovy hříčky, takže nádherný den. Lepší začátek roku jsme si nemohli přát. Pajda

POVÁNOČNÍ NOCOVÁNÍ

9. 1. 2015

Z pátku 9. 1. 2015 na sobotu 10.1.2015 se na Duhovce konalo již třetí, tradiční povánoční nocování pro tanečnice břišních tanců z kroužků Duhovky. Večer jsme potrénovaly, vyráběly květy z organzy a dívaly se na záznam z tanečního představení Tales of Sahara 2013. V sobotu jsme pokračovaly ve vyrábění a trénování. Po výborném obědě, který připravila Veronika Pherenis Šimková, jsme vyrazily do Brna, na pohádkové orientálně-taneční představení Dreams come true. Představení trvalo téměř dvě hodiny a bylo plné kouzelného tance převážně s tanečními rekvizitami. Po představení jsme ve volné chvilce ještě navštívily Zrcadlové bludiště a jelo se domů. Těším se na další nejen taneční zážitky třeba na soutěžích nebo letním soustředění. Lucie Rasha Hodonská
IMG_2245.jpg IMG_2247.jpg IMG_2250.jpg IMG_2260.jpg IMG_2261.jpg

DOKUMENT O FRANTIŠKU KŇOURKOVI KE SHLÉDNUTÍ

7. 12. 2015

film_004.jpg
Nabízíme vám možnost shlédnout výsledek nedávného snažení Filmařského klubu - dokument o propagátorovi skautingu na Břeclavsku Františku Kňourkovi. Film byl vytvořen ve spolupráci s roverským kmenem Rozbřesk - Junák, středisko Svatopluk Břeclav a SVČ Duhovka Břeclav. Odkaz na video je TADY.
 

VÁNOCE KLM NA DUHOVCE

Opravdu povedená předvánoční akce určená především pro členy Klubu lesní moudrosti, ale na níž se již několik let schází i rodiče, bývalí členové s dětmi či přátelé oddílu. Kromě tradiční vánoční besídky, na které se věnujeme zpívání koled, provádíme vánoční zvyky (letos rozkrajování jablíček, házení pantoflem, lití cínu či pouštění svíčiček ve skořápkách z ořechů), si čteme či povídáme o vánočním zázraku, promítáme krátké filmy a rozdáváme dárečky, tak nezapomínáme ani na obyvatele našich lesů. Každý rok jim na krátké vycházce zaneseme díl ze štědrovečerní hostiny. Při bohulibé činnosti a v kruhu přátel totiž čas před štědrým dnem utíká rychleji. Pajda
vanoce_klm_01.jpg vanoce_klm_02.jpg vanoce_klm_03.jpg vanoce_klm_04.jpg vanoce_klm_05.jpg vanoce_klm_06.jpg

SOFTBALL V PROSINCI

25. 12. 2014

softprosinec.jpg
1. prosince jsme dokončili zápasem v hale ZŠ Lednice podzimní kolo školní ligy softballu. Obě dosud neporažená družstva domácí Lednice výběr Duhovky spolu i po hodině a půl hry remizovali a tak se dělí o první místo. O týden později jsme zahájili v hale TJ Lokomotiva Břeclav soutěž pro 1. stupeň ZŠ t-ballovo-beeballovou ligu. Ze 4 účastněných škol dominovaly ZŠ Kpt. Nálepky a ZŠ Lednice, které ve vzájemném zápase remizovali a o pořadí tedy rozhodovaly "body proti" ze všech zápasů: 1. ZŠ Kpt. Nálepky Charvátská Nová Ves, 2. ZŠ Lednice, 3. ZŠ Slovácká, 4. ZŠ Jana Noháče Stará Břeclav. Nejvýznamnější akcí byl ovšem Vánoční turnaj kadetů, který se uskutečnil v neděli 14. 12. dílem ve sportovní hale TJ Lokomotivy Břeclav a dílem v hale v Lednici. Družstvo Locos Břeclav (dříve Duhovka) zvítězilo s převahou v břeclavské skupině a ve finále porazilo i svého největšího rivala Buldoky z Lednice: 1. Locos (Duhovka) Břeclav, 2. Bulldogs Lednice, 3. Snails Kunovice, 4. Katalpa Ostrava, 5. SK Sever Brno, 6. Panthers Otrokovice. Přejeme všem členům oddílu, jejich rodičům a blízkým klidné prožití svátků vánočních a zdraví, pohodu a hodně sportovních i osobních úspěchů v roce 2015. Za vedení oddílu Pajda.

VÁNOČNÍ VÝPRAVA KLUBU LESNÍ MOUDROSTI DO TŘEBÍČE

25. 12. 2014

klm.jpg
Tradiční akce Klubu lesní moudrosti, letos na nové, netradiční místo – do Třebíče. Ubytováni jsme byli ve skautské klubovně přímo v centru staré židovské čtvrti. Starý dům, takže v něm bylo přiměřeně zima. Kromě tradičních aktivit – vycházky do okolí, tentokrát na rozhlednu na Pekelném kopci a her a zpívání v klubovně, jsme letos navíc pekli linecké cukroví, které bylo náramně vypečené. Zahráli si noční bojovku v židovském městě, při které jsme pátrali po Golemovi rabbiho Jehudy Löv ben Menachen Krochmala, navštívili infocentrum v „zadní synagoze“ s expozicí o historii židovského města a soutěžili ve znalostech českých pohádek. Pajda

AKCE PRO GYMNÁZIUM

25. 12. 2014

gondos.jpg
Akce z iniciativy Mgr. Petra Škody, bývalého člena ZÚ, účastníka a vedoucího LT Duhovky „pro náctileté“, t. č. třídního učitele třídy 1. ročníku Gymnázia v Břeclavi. Cílem bylo navázat na adaptační pobyt 1. ročníků gymnázia, rozvíjení spolupráce, komunikace, stmelení školní třídy a navázání neformálních vztahů třídy s učitelem. Kromě činností a her zaměřených na splnění uvedených cílů (Běhací Scrabble, Neviditelná ruka trhu, Stavba mostu apod.) došlo i na noční hru venku, vánoční vyrábění a rozdávání dárečků, ale také na řezání a sekání dřeva při doplňování jeho zásoby. Víkend se náramně povedl, beze zbytku splnil svůj účel, všem zúčastněným se líbil a jistě si vyžádá své pokračování. Pajda

SOFTBALL V LISTOPADU

První listopadovou neděli bylo odehráno poslední kolo Moravské ligy žáků. Počasí nás už zahnalo do haly v Charvátské Nové Vsi. Žáci Duhovky skončili díky vzájemným porážkám v kolečku až na 4. místě, přesto se jim podařilo udržet 2. místo v celkovém pořadí. Další významnou listopadovou akcí bylo malé soustředění žáků, které mělo sloužit pro výběr hráčů věku 11 - 13 let pro celostátní  a oblastní softballové soutěže. Myslím, že se ukázalo, že máme řadu šikovných, nadějných hráčů, kteří se snažili a předvedli slibné výkony. V sérii soustředění budeme pokračovat v novém roce. Pajda
soft11_01.jpg soft11_02.jpg

TANEČNÍ SOUTĚŽ SVĚTLO ORIENTU

15. 11. 2014

tancer2014_007.jpg
V sobotu 15. 11. 2014 jsme se s tanečnicemi zúčastnily Světla Orientu - soutěže jednotlivců v orientálním tanci. Slečny byly rozděleny do několika kategorií dle věku. Pro některé to byla úplně první zkušenost s tancem na veřejnosti nebo na soutěži. Přes velkou konkurenci se děvčatům nepodařilo zvítězit, pouze jedna slečna, Kateřina Brhelová, postoupila do výběrové desítky. Jediné umístění získala lektorka Lucie Rasha Hodonská v kategorii lektorek a to krásné 3. místo. I tak to byl krásný zážitek, vidět tolik milovnic orientálního tance pohromadě. Holky alespoň porovnaly konkurenci, okoukaly kostýmy a teď už jen trénovat a cvičit na další rok.
Několik fotografií naleznete ZDE.

SOFTBALL V ŘÍJNU

V měsíci říjnu nejprve kadeti potvrdili vedení ve 2.lize kadetů i vítězstvím na posledním turnaji v pražských Řepích a z prvního místa ve 2.LKI postoupili na finálový turnaj extraligy kadetů - oficiální MČR hráčů do 16 let. Zde bohužel hned ve čtvrtfinále narazili na jednoho z největších favoritů Žraloky z Ledenic. V obou čtvrtfinálových zápasech jsme prohráli, ale zejména v tom druhém jsme předvedli výborný výkon a soupeře tlačili k chybám, díky nimž jsme se dostali i do vedení, soupeř však stačil vývoj utkání zvrátit ve svůj prospěch a tak na nás zbylo jen utkání o 5. místo s pražskými Joudrs. Ti na tom byli po třízápasové čtvrtfinálové sérii, ve které podlehli pražskému Spectru, fyzicky i psychicky hůř než my a tak jsme nakonec zvítězili přesvědčivě 10:2 a hned v prvním ročníku našeho účinkování v této soutěži jsme skončili na pěkném 5. místě. V měsíci říjnu byla také zahájena Školní liga softballu pro 2. stupeň ZŠ.
 
Školní softballová liga Břeclav - podzimní kolo
 

Datum

Čas

 

Hřiště

Výsledek

 16. 10. 2014

 15.00

 Gymnázium BV – Duhovka BV

 TJ Lokomotiva

8:12

 20. 10. 2014

 14.00

 ZŠ Lednice – ZŠ Slovácká BV

 Lednice

5:1

 23. 10. 2014

 15.00

 Gymnázium BV – ZŠ Slovácká

 TJ Lokomotiva

10:3

 30. 10. 2014

 15.00

 Gymnázium BV – ZŠ Lednice

 TJ Lokomotiva

10:5

 31. 10. 2014

 15.00

 ZŠ Slovácká BV – Duhovka BV

 ZŠ Slovácká

5:6

 03. 11. 2014

 14.00

 ZŠ Lednice – ZŠ Duhovka BV

 Lednice

odloženo

rijen01.jpg rijen02.jpg rijen03.jpg rijen04.jpg

NATÁČENÍ FILMU O FRANTIŠKU KŇOURKOVI

18. 11. 2014

film_005.jpg
Během víkendu započalo natáčení snímku, který vzniká ve spolupráci roverské skupiny Rozbřesk a Filmařského klubu na Duhovce. Bude o zakladateli skautingu v Břeclavi - Františku Kňourkovi. Páteční pohodu v klubovně vystřídala sobotní zima a silný vítr. Klobouk ale nikomu neuletěl a všichni se svých rolí chopili s nadšením. Snad bude výsledek stát za to! Několik fotografií naleznete ZDE.
 
 

DUHOVKA YOYO CUP 2014

15. 11. 2014

yoyo_043.jpg
V sobotu 15. listopadu proběhl historicky první ročník soutěže DUHOVKA YOYO CUP 2014. Vy, kteří jste přišli (a nebylo vás málo) jste byli svědky skvělých výkonů mladých účastníků našeho nového yoyo kroužku, který po odborné stránce vede naše reprezentantka Veronika Kamenská. Nezbývá, než se těšit na další ročník!
Několik fotografií naleznete ZDE.
Na video se lze podívat ZDE.
 
 
 
 

KOLA PRO AFRIKU

12. 11. 2014

kolaproafriku.jpg
Dnes proběhl druhý svoz kol v rámci projektu Kola pro Afriku. Během uplynulé jsme díky dárcům nashromáždili 99 kol, které umožní dětem v Africe cestu ke vzdělání. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění, zvýšení občanského statutu lidí v Africe.
 
 

VELKÁ PODZIMNÍ VÝPRAVA KLM, ZNOJMO

25. - 29. 10. 2014

klm2014.jpg
Tradiční podzimní akce Klubů lesní moudrosti se letos poprvé uskutečnila do okolí Znojma. Hlavně kvůli plánované návštěvě letošního tábořiště. Všechno celkem vyšlo – ubytování v sále místního centra vybudovaného v budově bývalé „staré vodárny“ pod přehradou bylo ucházející. Akorát pro nás. Drobná nepříjemnost - v pondělí večer se nám tam vetřela skupinka lidiček na zumbu a museli jsme jim vyklidit prostor. Obě skupinky jsme tím byly poněkud zaskočeny, asi se to dalo řešit jinak, minimálně nás na to mohl někdo připravit. Znojmo jako historické město přímo vybízí k nějakým hrám ve městě, čehož jsme využili hned první večer. Státního svátku v úterý jsme využili k návštěvě tábořiště, na kterém jsme prožili letošní letní tábor. Kromě tradičního družinového vaření na něm proběhl i drobný landart – vytváření oddílového znaku z přírodnin a velká bojovka „Lovci orchidejí". Z dalšího programu: zdravověda, pochodová cvičení, celodenní výprava do Národního parku Podyjí, zpívání a hry. Jako vždy akce dopadla skvěle a bude nač vzpomínat.
Pajda
 

SOFTBALL V ZÁŘÍ

V měsíci září se naše družstvo žáků vydalo na dva turnaje 2.ligy žáků. Nejprve do Prahy, kde ve vyrovnaném finále podlehli jen lídrům tabulky Žralokům z Ledenic. Poslední kolo 2.LŽI se uskutečnilo v Pardubicích. I zde naši žáci postoupili do finále, ve kterém porazili celek pražského Spectra. I přes tento výborný výkon jsme v této kategorii obsadili "jen" 2.místo ve 2.lize a nepodařilo se tak postoupit do finále extraligy. Kadeti absolvovali v září jen 4. kolo Moravské ligy kadetů v Ostravě, kde potvrdili prvenství v této soutěži a stali se Mistry Moravy pro rok 2014.
zari01.jpg zari02.jpg zari03.jpg zari04.jpg

REKONSTRUKCE VĚŽIČKY HLAVNÍ BUDOVY

20. 10. 2014

vezicka_19.jpg
Dnes proběhlo oficiální předání zrekonstruované věžičky naší hlavní budovy. Museli jsme reagovat na havarijní stav keramických hřebenáčů, které začaly padat dolů a byly tak velmi nebezpečné pro návštěvníky Duhovky. Jihomoravský kraj nám poskytl na opravu 200 tisíc korun, zbytek jsme museli ušetřit z našeho rozpočtu. Naštěstí byly v keramických závodech v Poštorné nalezeny původní formy, podle kterých se hřebenáče vyráběly. Děkujeme firmě Kolínek za realizaci této zakázky.
Fotografie naleznete ZDE.
 

ŠKOLENÍ K2

17. - 19. 10. 2014

skolen?_08.jpg
V uplynulém víkendu v rámci projektu Klíče pro život a jeho klíčové aktivity Studium pedagogiky volného času proběhla na Duhovce první část vzdělávacího semináře zacíleného na přípravu vedoucích pracovníků ve školských zařízeních zájmového vzdělávání, který povede ke zkvalitnění přípravy, vedení a rozvoje pedagogických pracovníků, kteří pracují s dětmi v zájmových útvarech, na táborech a jednorázových akcích v zájmovém vzdělávání.
Fotografie naleznete ZDE.
 

ZAKONČENÍ EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY NA POHANSKU

21. 9. 2014

tyden_mobility_021.jpg
Pro zakončení Evropského týdne mobility je již tradičně určena krásná lokalita v okolí zámečku Pohansko. Počasí bylo sice poněkud vrtkavé, ale všichni, co se na Pohansko přijeli podívat, si to náležitě užili. Několik obrázků naleznete v naší fotogalerii, krátký setřih ve sekci videogalerie.
 

PREZENTACE KROUŽKŮ "STARTUJEME!"

8. 9. 2014

2014_startujeme_005.jpg
V sobotu 6. září proběhla za krásného počasí prezentace kroužků pro školní rok 2014/2015 pod názvem "Startujeme!"
Téměř 200 účastníků si užilo skvělé odpoledne, vyzkoušelo lukostřelbu, gumičkování, keramiku, jugger. Užili si táborák, různá taneční vystoupení, ukázky historického šermu a mnoho dalšího. Závěr akce obstarala tombola a spolek Monarchia s jejich úžasnou ohnivou show. Krátký sestřih z akce naleznete v sekci Videogalerie, fotografie zde.

SOFTBALL O PRÁZDNINÁCH

1. 9. 2014

soft-prazdniny_02.jpg
Ani v létě naši mladí softbalisté nezaháleli. V červenci proběhlo 10 denní soustředění v Havlíčkově Brodu, během něhož jsme se zúčastnili i Nadhazovacího kempu a navštívili zápasy  Mistrovství Evropy mužů, které česká reprezentace suverénně vyhrála. Na konci srpna se uskutečnily dvě příměstská soustředění Hřiště snů 1 pro nové a začínající hráče a Hřiště snů 2 pro hráče, kteří již reprezentují břeclavský softball v celostátních soutěžích. Největším počinem bylo ovšem vybudování prozatímního tréninkového hřiště v areálu TJ Lokomotivy za koupalištěm. Na něm také v neděli 31.8.2014 proběhlo 3.kolo Moravské ligy žáků za účasti družstev z Brna a Kunovic. Oba tyto soupeře jsme v domácím prostředí dokázali porazit a obsadit první příčku. Všechny zájemce o tuto krásnou hru zveme, aby se přišli za námi v začínajícím školním roce podívat na nové hřiště na některý z tréninků. Pajda
soft-prazdniny_02.jpg soft-prazdniny_03.jpg soft-prazdniny_04.jpg soft-prazdniny_05.jpg soft-prazdniny_06.jpg

VYVEDENÍ LIDU Z EGYPTA

24. 7. – 2. 8. 2014

2014_egypt_046.jpg
Vyvedení lidu z Egypta byl námět letošního tábora s křesťanských zaměřením, který jsme organizovali společně s mládeží břeclavské katolické farnosti. Tábořilo se v Senoradech, na vyhlášeném skautském tábořišti střediska Svatopluk. V průběhu deseti táborových dnů se účastníci seznámili s krásou místní nedotčené přírody i historií tamního kraje a rozcházeli se naplněni spoustou zážitků spojených s pobytem mezi dobrými lidmi a nedotčenou přírodou. Fotky zde.

ANGLIČTINA HROU

14. – 18. 7. 2014

2014_anglictina_008.jpg
Letní prázdniny jsou dlouhé a jazyková paměť dětských hlaviček zaslouží v jejich půli trošku občerstvit. Příměstský tábor, kde se dopolední hravé opakování angličtiny kloubí s odpoledním pohybem, sportem a odpočinkem, má na Duhovce každoročně dostatek zájemců. Letos se ve třídě paní učitelky Lingové sešlo 9 chlapců a 12 děvčat z 1. stupně všech základních škol z Břeclavi i několika okolních obcí. Horké odpolední počasí si vyžádalo rozšířit tradiční osvědčené zábavy (sportovní hry, hledání pokladu, zkouška odvahy) o vodní bitvu, rukodělné aktivity a další program omezující pobyt dětí pod rozpáleným sluncem. 
Fotky zde.

TÁBOR KLM V PODHRADÍ NAD DYJÍ

28. 6. - 5. 7. 2014

klm2014.jpg
Na svůj další letní tábor se vydal Klub lesní moudrosti hned zkraje prázdnin na nové tábořiště - louku v záhybu řeky Dyje nedaleko Podhradí nad Dyjí. První část tábora jsme strávili jeho stavbou a v té druhé jsme se zaměřili na plnění odborných tábornických zkoušek (táborník, přírodozpytec, lesní atlet ad.). Program jsme doplňovali podle okolností celodenním putování za svým stínem, přátelským utkáním v bränballe a lacrosse se sousedním táborem, obřadem indiánské potní chýše, vařením v setonově hrnci a hlavně vodními hrátkami, ke kterým nové prostředí přímo vybízelo. Tábor jsme zakončili slavnostním ohněm, kterého se zúčastnili i rodiče chlapců. Pajda. Fotky zde.

VERNISÁŽ VÝSTAVY KRESEB A MALEB MLADÝCH

25. 6. 2014

Vernisáž výstavy kreseb a maleb mladých – studentů různých uměleckých škol, kteří v minulosti prošli výtvarným ateliérem u dlouholeté pedagožky výtvarné výchovy Mgr. Dagmar Malinové…
Nyní budete mít možnost prohlédnout si jejich práce ve výstavních prostorách U rentgenu na poliklinice Břeclav. Každý z vystavujících mladých umělců preferuje některý z výtvarných oborů a v něm dosahuje výborných výsledků. Barbora Popelková, studentka výtvarného oboru na PdF MU v Brně, vyniká v realistické kresbě. Tadeáš Kubát, student Střední umělecké školy v Hodoníně, se zabývá především grafikou, stejně tak Michal Taláb, student výtvarného oboru střední školy Cultus. Sebastien Trubač, nyní již maturant rovněž na hodonínské „umprumce“ se pro změnu věnuje propagační a plakátové tvorbě.  Martina Vlková, studentka Gymnázia Břeclav, nás zavede do světa snových nálad a představ.
Výstava potrvá do poloviny září.

DEN DĚTÍ V PRAVĚKU

23. 6. 2014

dendeti.JPG
Děti z pěti břeclavských základních škol se v pondělí dopoledne proměnily v pralidi. Na zahradě střediska volného času Duhovka měly možnost si na 22 stanovištích si vyzkoušet, jak se žilo lidem v pravěku. Šípaly a opracovávaly pazourek- původní technikou doby kamenné -za použití kamenných, parohových a měděných nástrojů. Vyráběly pravěkou keramiku. Poznávaly také historické lokality, skládaly pravěké puzzle a pexeso. Bubnovaly, poslouchaly hudbu doby kamenné - tvořily skořápkové zvučenky. Malovaly skalní nástěnné malby, rozdělávaly oheň třením dřev. Nechyběla ani pravěká kuchyně s úpravou masa na kamenech či pečení placek, které patřily za atrakci. Zdobily se pletenými, tkanými a plstěnými náramky, které si sami vyrobily. Zkoušely si házet pravěkým prakem a vrhat bolasem, střílet lukem na jelena a další hry a soutěže motivované pravěkem.

PODĚKOVÁNÍ ZA ŠKOLU V PŘÍRODĚ

19. 6. 2014

svp_jedov01.jpg
Dobrý den,
chtěla bych Vám poděkovat za pěknou školu v přírodě v Jedově. Všechny tři termíny, které jste nám pro děti ze základní školy Břeclav Slovácká připravili, byly bezvadné. Zvláště pak panu Kubátovi, který měl s nimi nejvíc práce a s dětmi mnohdy i "pevné nervy." Celé zaměření na dobu pravěku děti velmi zaujalo. Dále bych chtěla poděkovat všem instruktorům, kuchařům a prostě všem, kteří se na zdárném průběhu podíleli.
Moc děkujeme.
Za učitelky ZŠ Břeclav Slovácká
Mgr. Miluše Zárubová
svp_jedov01.jpg svp_jedov03.jpg svp_jedov04.jpg svp_jedov05.jpg svp_jedov06.jpg

NETRADIČNÍ DEN DĚTÍ

30. - 31. 5. 2014

netradicnidendeti.JPG
Na SVČ Duhovka se stále něco děje. Po několika úspěšných výtvarných akcích oslavili děti a studenti výtvarných kroužků v pátek 30. 5. a v sobotu 31. 5. 2014 Den dětí Výtvarným happeningem. 
Po oba dny se pod vedením zkušených lektorů seznamovali s netradičními výtvarnými technikami, které se běžně ve škole neučí. Na třicet účastníků vytvářelo pozoruhodné sochy ze siporexu, malovali na velkoplošné dřevěné podklady bájné bohy, pokoušeli se vyřezávat a tesat dřevěné skulptury - např. Věstonickou Venuši, z betonu tvořili mamuta, nezapomnělo se ani na práci s keramickou hmotou a točení na hrnčířském kruhu. 
Krásným zážitkem byla večerní návštěva židovského hřbitova, kde PhDr. Alena Káňová, ředitelka muzea seznámila děti s historií tohoto místa, symbolech i významu pro kulturu v Břeclavi. Děti pak zachycovaly toto místo ve svých kresbách a fotografiích.
Happening pokračoval v sobotu dokončováním prací, závěrečným hodnocením a výstavou.
Poděkování patří organizátorům a lektorům na akci: Dagmar Malinové, Janu Huňařovi, Barboře Popelkové, Sebastienu Trubačovi, Vojtěchu Koldovi a Elišce Machové.

VÝSTAVA MLADÝCH UMĚLCŮ NA DUHOVCE

16. 5. 2014

vernisaz02.JPG
SVČ Duhovka je školskou organizací, která nabízí dětem a mládeži z Břeclavi a okolí aktivity pro smysluplné využití jejich volného času. Už rok se v jeho prostorách schází žáci a studenti ze základních a středních škol s hlubokým zájmem o výtvarné tvoření. Ve „Výtvarném ateliéru 16“ pod vedením Mgr. Dagmar Malinové zde rozvíjí svůj talent ve výtvarných technikách, jako jsou kresba, malba, grafika či keramika.
Mgr. Malinová nezapomíná na své žáky – dnes studenty uměleckých škol. V pátek 16. 5. 2014 byla vernisáží zahájena jejich výstava mladých výtvarníků - Martiny Vlkové (dnes studentky gymnázia Břeclav), Michala Talába (studenta SPŠ Cultus), Sebastiena Trubače a Tadeáše Kubáta (studenty SŠPU v Hodoníně), Ivy Kopaničové (studentky SŠO ve Strážnici) a Barbory Popelkové studentky výtvarného oboru PdFMU Brno. Hostem výstavy je Dominik Novotný (student SPŠ v Hodoníně). Všichni vystavující prokázali vysokou uměleckou úroveň svých prací, kterou budou v budoucnu jistě zdokonalovat. Každý z nich vyniká v jiné výtvarné technice: Martina a Barbora v kresbě portrétů, Iva v oděvním návrhářství, Michal a Tadeáš v grafice a Sebastien Trubač v plakátové a reklamní tvorbě. Určitě se s těmito jmény setkáme v budoucnu na některé amatérské prezentaci.

PUTOVÁNÍ KLM V CHŘIBECH

8. - 11. 5. 2014

chriby.jpg

Poslední akcí našich vzdělávacích miniseminářů pro budoucí vedoucí družinek oddílu se uskutečnila jako putování po Buchlovských horách. Vyjeli jsme bohužel až v pátek 8.5., protože někteří jedinci museli ještě do školy a jiní na softball. Vlakem a busem jsme se dostali přes Staré Město u UH na Velehrad. Cesta zabrala sotva hodinu! Odtud jsme pak courali po svých až do neděle. První noc jsme spali na "Dlouhé řece" nedaleko Pily a pěkně nás vystrašili divočáci a také ranní bouřka. Druhý den jsme pokračovali přes Kazatelnu na Gorazdovu zvonici, kde se s námi rozloučil Pajda a my pokračovali k Cimburku, kde jsme strávili druhou noc. V neděli jsme si opravovanou zříceni taky prohlédli a pak už zamířili do Osvětiman na autobus a domů...Pajda

VERNISÁŽ 23. ROČNÍKU VÝTVARNÉ SOUTĚŽE

29. 4. 2014

vernisaz01.JPG
Malá oslava proběhla ve výstavních prostorách MěÚ v Břeclavi. Vernisáž výstavy prací z výtvarné soutěže Ohrožená příroda - tentokrát na téma Lužní les na jaře, jeho fauna a flóra, zde zahájila pracovnice SVČ Duhovka Soňa Hošková a Dagmar Malinová. Za účasti místostarosty Luboše Krátkého a ředitele SVČ Duhovka Leo Čudy převzali autoři oceněných prací – děti a žáci z mateřských a základních škol diplomy a krásné ceny, které do soutěže věnoval Svaz zahrádkářů Břeclav, SVČ Duhovka Břeclav a Městský úřad Břeclav v rámci projektu Zdravé město. Dík patří i rodičům a především učitelkám ve školách a školkách celého okresu, které děti při tomto výtvarném tvoření vedly. O pěkný kulturní program se postaralo hudební duo Soňa Hošková a Jaroslav Malinkovič. Za pozornost stojí nejen obrázky všech dětí, ale i krásných akvarel, který do výstavy zapůjčila studentka PdF MU Barbora Popelková s názvem Lužní les na jaře.

 

PŘIPRAVILI JSME PRO VÁS MNOHO POBYTOVÝCH I PŘÍMĚSTSKÝCH LETNÍCH TÁBORŮ!
PODROBNÉ INFORMACE K JEDNOTLIVÝM TÁBORŮM NALEZNETE ZDE.
 
 
Podrobnosti k připravovaným akcím včetně přihlášek naleznete ZDE
 
tabory2014.jpg
jeseniky.png
cestazapokladem.jpg
koladuben.jpg
autickohrani.jpg
vytvarnasoutez.jpg
kola_pro_afriku.jpg
Středisko volného času Duhovka Břeclav © 2014 | Generuje phpWCMS