Středisko volného času Duhovka Břeclav


Prezentace kroužků "Startujeme!"

8. 9. 2014

V sobotu 6. září proběhla za krásného počasí prezentace kroužků pro školní rok 2014/2015 pod názvem "Startujeme!"
Téměř 200 účastníků si užilo skvělé odpoledne, vyzkoušelo lukostřelbu, gumičkování, keramiku, jugger. Užili si táborák, různá taneční vystoupení, ukázky historického šermu a mnoho dalšího. Závěr akce obstarala tombola a spolek Monarchia s jejich úžasnou ohnivou show. Krátký sestřih z akce naleznete v sekci Videogalerie, fotografie zde.

Softball o prázdninách

1. 9. 2014

Ani v létě naši mladí softbalisté nezaháleli. V červenci proběhlo 10 denní soustředění v Havlíčkově Brodu, během něhož jsme se zúčastnili i Nadhazovacího kempu a navštívili zápasy  Mistrovství Evropy mužů, které česká reprezentace suverénně vyhrála. Na konci srpna se uskutečnily dvě příměstská soustředění Hřiště snů 1 pro nové a začínající hráče a Hřiště snů 2 pro hráče, kteří již reprezentují břeclavský softball v celostátních soutěžích. Největším počinem bylo ovšem vybudování prozatímního tréninkového hřiště v areálu TJ Lokomotivy za koupalištěm. Na něm také v neděli 31.8.2014 proběhlo 3.kolo Moravské ligy žáků za účasti družstev z Brna a Kunovic. Oba tyto soupeře jsme v domácím prostředí dokázali porazit a obsadit první příčku. Všechny zájemce o tuto krásnou hru zveme, aby se přišli za námi v začínajícím školním roce podívat na nové hřiště na některý z tréninků. Pajda
soft-prazdniny_01.jpg soft-prazdniny_02.jpg soft-prazdniny_03.jpg
soft-prazdniny_04.jpg soft-prazdniny_05.jpg soft-prazdniny_06.jpg

Vernisáž výstavy kreseb a maleb mladých

25. 6. 2014

Vernisáž výstavy kreseb a maleb mladých – studentů různých uměleckých škol, kteří v minulosti prošli výtvarným ateliérem u dlouholeté pedagožky výtvarné výchovy Mgr. Dagmar Malinové…
Nyní budete mít možnost prohlédnout si jejich práce ve výstavních prostorách U rentgenu na poliklinice Břeclav. Každý z vystavujících mladých umělců preferuje některý z výtvarných oborů a v něm dosahuje výborných výsledků. Barbora Popelková, studentka výtvarného oboru na PdF MU v Brně, vyniká v realistické kresbě. Tadeáš Kubát, student Střední umělecké školy v Hodoníně, se zabývá především grafikou, stejně tak Michal Taláb, student výtvarného oboru střední školy Cultus. Sebastien Trubač, nyní již maturant rovněž na hodonínské „umprumce“ se pro změnu věnuje propagační a plakátové tvorbě.  Martina Vlková, studentka Gymnázia Břeclav, nás zavede do světa snových nálad a představ.
Výstava potrvá do poloviny září.

Den dětí v pravěku

23. 6. 2014

dendeti.JPG
Děti z pěti břeclavských základních škol se v pondělí dopoledne proměnily v pralidi. Na zahradě střediska volného času Duhovka měly možnost si na 22 stanovištích si vyzkoušet, jak se žilo lidem v pravěku. Šípaly a opracovávaly pazourek- původní technikou doby kamenné -za použití kamenných, parohových a měděných nástrojů. Vyráběly pravěkou keramiku. Poznávaly také historické lokality, skládaly pravěké puzzle a pexeso. Bubnovaly, poslouchaly hudbu doby kamenné - tvořily skořápkové zvučenky. Malovaly skalní nástěnné malby, rozdělávaly oheň třením dřev. Nechyběla ani pravěká kuchyně s úpravou masa na kamenech či pečení placek, které patřily za atrakci. Zdobily se pletenými, tkanými a plstěnými náramky, které si sami vyrobily. Zkoušely si házet pravěkým prakem a vrhat bolasem, střílet lukem na jelena a další hry a soutěže motivované pravěkem.

Netradiční Den dětí

30. - 31. 5. 2014

netradicnidendeti.JPG
Na SVČ Duhovka se stále něco děje. Po několika úspěšných výtvarných akcích oslavili děti a studenti výtvarných kroužků v pátek 30. 5. a v sobotu 31. 5. 2014 Den dětí Výtvarným happeningem. 
Po oba dny se pod vedením zkušených lektorů seznamovali s netradičními výtvarnými technikami, které se běžně ve škole neučí. Na třicet účastníků vytvářelo pozoruhodné sochy ze siporexu, malovali na velkoplošné dřevěné podklady bájné bohy, pokoušeli se vyřezávat a tesat dřevěné skulptury - např. Věstonickou Venuši, z betonu tvořili mamuta, nezapomnělo se ani na práci s keramickou hmotou a točení na hrnčířském kruhu. 
Krásným zážitkem byla večerní návštěva židovského hřbitova, kde PhDr. Alena Káňová, ředitelka muzea seznámila děti s historií tohoto místa, symbolech i významu pro kulturu v Břeclavi. Děti pak zachycovaly toto místo ve svých kresbách a fotografiích.
Happening pokračoval v sobotu dokončováním prací, závěrečným hodnocením a výstavou.
Poděkování patří organizátorům a lektorům na akci: Dagmar Malinové, Janu Huňařovi, Barboře Popelkové, Sebastienu Trubačovi, Vojtěchu Koldovi a Elišce Machové.

Výstava mladých umělců na Duhovce

16. 5. 2014

vernisaz02.JPG
SVČ Duhovka je školskou organizací, která nabízí dětem a mládeži z Břeclavi a okolí aktivity pro smysluplné využití jejich volného času. Už rok se v jeho prostorách schází žáci a studenti ze základních a středních škol s hlubokým zájmem o výtvarné tvoření. Ve „Výtvarném ateliéru 16“ pod vedením Mgr. Dagmar Malinové zde rozvíjí svůj talent ve výtvarných technikách, jako jsou kresba, malba, grafika či keramika.
Mgr. Malinová nezapomíná na své žáky – dnes studenty uměleckých škol. V pátek 16. 5. 2014 byla vernisáží zahájena jejich výstava mladých výtvarníků - Martiny Vlkové (dnes studentky gymnázia Břeclav), Michala Talába (studenta SPŠ Cultus), Sebastiena Trubače a Tadeáše Kubáta (studenty SŠPU v Hodoníně), Ivy Kopaničové (studentky SŠO ve Strážnici) a Barbory Popelkové studentky výtvarného oboru PdFMU Brno. Hostem výstavy je Dominik Novotný (student SPŠ v Hodoníně). Všichni vystavující prokázali vysokou uměleckou úroveň svých prací, kterou budou v budoucnu jistě zdokonalovat. Každý z nich vyniká v jiné výtvarné technice: Martina a Barbora v kresbě portrétů, Iva v oděvním návrhářství, Michal a Tadeáš v grafice a Sebastien Trubač v plakátové a reklamní tvorbě. Určitě se s těmito jmény setkáme v budoucnu na některé amatérské prezentaci.

Vernisáž 23. ročníku výtvarné soutěže

29. 4. 2014

vernisaz01.JPG
Malá oslava proběhla ve výstavních prostorách MěÚ v Břeclavi. Vernisáž výstavy prací z výtvarné soutěže Ohrožená příroda - tentokrát na téma Lužní les na jaře, jeho fauna a flóra, zde zahájila pracovnice SVČ Duhovka Soňa Hošková a Dagmar Malinová. Za účasti místostarosty Luboše Krátkého a ředitele SVČ Duhovka Leo Čudy převzali autoři oceněných prací – děti a žáci z mateřských a základních škol diplomy a krásné ceny, které do soutěže věnoval Svaz zahrádkářů Břeclav, SVČ Duhovka Břeclav a Městský úřad Břeclav v rámci projektu Zdravé město. Dík patří i rodičům a především učitelkám ve školách a školkách celého okresu, které děti při tomto výtvarném tvoření vedly. O pěkný kulturní program se postaralo hudební duo Soňa Hošková a Jaroslav Malinkovič. Za pozornost stojí nejen obrázky všech dětí, ale i krásných akvarel, který do výstavy zapůjčila studentka PdF MU Barbora Popelková s názvem Lužní les na jaře.

Poděkování za školu v přírodě

19. 6. 2014

Dobrý den,
chtěla bych Vám poděkovat za pěknou školu v přírodě v Jedově. Všechny tři termíny, které jste nám pro děti ze základní školy Břeclav Slovácká připravili, byly bezvadné. Zvláště pak panu Kubátovi, který měl s nimi nejvíc práce a s dětmi mnohdy i "pevné nervy." Celé zaměření na dobu pravěku děti velmi zaujalo. Dále bych chtěla poděkovat všem instruktorům, kuchařům a prostě všem, kteří se na zdárném průběhu podíleli.
Moc děkujeme.
Za učitelky ZŠ Břeclav Slovácká
Mgr. Miluše Zárubová
svp_jedov01.jpg svp_jedov02.jpg svp_jedov03.jpg
svp_jedov04.jpg svp_jedov05.jpg svp_jedov06.jpg

Putování KLM v Chřibech

8. - 11. 5. 2014

chriby.jpg

Poslední akcí našich vzdělávacích miniseminářů pro budoucí vedoucí družinek oddílu se uskutečnila jako putování po Buchlovských horách. Vyjeli jsme bohužel až v pátek 8.5., protože někteří jedinci museli ještě do školy a jiní na softball. Vlakem a busem jsme se dostali přes Staré Město u UH na Velehrad. Cesta zabrala sotva hodinu! Odtud jsme pak courali po svých až do neděle. První noc jsme spali na "Dlouhé řece" nedaleko Pily a pěkně nás vystrašili divočáci a také ranní bouřka. Druhý den jsme pokračovali přes Kazatelnu na Gorazdovu zvonici, kde se s námi rozloučil Pajda a my pokračovali k Cimburku, kde jsme strávili druhou noc. V neděli jsme si opravovanou zříceni taky prohlédli a pak už zamířili do Osvětiman na autobus a domů...Pajda

Středisko volného času Duhovka otevřelo dveře umění

masky.jpg
Gabraklub (alternativní výtvarný klub) při Duhovce nainstaloval výstavu s názvem maska, která  zdobí místní sál. 
Slavnostní zahájení  proběhlo v sobotu 17. května v 17.00 hodin.
Výstava potrvá do 30. 6. 2014. Účastníci výstavy jsou amatéři, kteří se umění věnují ve svém volném čase.  Jsou to vesměs  mladí lidé, někteří  z řad studentů uměleckých škol, někteří již pracují. Všechny však spojuje láska k tvorbě všeho druhu. Těšíme se na vaši návštěvu.

Na soutok!

soutok03.jpg

Stejně jako před rokem ani letos v sobotu 10. 5. 2014 neodradil noční déšť více jak stovku sportovců od účasti na 2. ročníku cykloturistické akce „Na soutok s Duhovkou“. Cíle akce  -  vylákat rodiče s dětmi do jarní přírody a ukázat jim krásy blízkého lužního lesa bylo dosaženo. Účastnický diplom a propagační materiály města Břeclavi si letos nedaleko soutoku řeky Dyje a Moravy vyzvedlo 115 účastníků všech věkových kategorií.  Mezi jinými také místostarosta města Mgr. Richard Zemánek s rodinou. Závěrečných 500 m museli účastníci absolvovat blátem, ale oproti minulým letům nebylo letos, vzhledem k nezvykle suchému jaru, po komárech a zaplaveném lese ani vidu ani slechu.

Leo Čuda, SVČ Duhovka Břeclav

soutok01.jpg soutok02.jpg soutok04.jpg

Softball v dubnu

softduben0.jpg

První sobotu v dubnu proběhlo jednodenní přípravné soustředění kadetů v lednici před kvalifikačním turnajem v Kostelci nad Orlicí. Tam jsme odjeli v pátek 11.4. Ač jsme se bili jak břeclavští lvové, tak se nám nakonec postoupit do extraligy nepodařilo a skončili jsme ve 2.lize kadetů. Podobně se vedlo i žákům o týden později na Joudrs v Praze. Dvě porážky - od Joudrs a Kunovic znamenaly sestup do 2.ligy. Nejvýznamnějším podnikem v dubnu bylo domácí 1.kolo 2.ligy kadetů, které se nám díky našim sponzorům - firmám Helian group. a Činčala podařilo uspořádat o víkendu 26. - 27.4.2014 na tréninkovém hřišti TJ Lokomotivy Břeclav. Turnajem jsme prošli bez jediné porážky a zamířili tak úspěšně k závěrečnému play off. Když už bylo hřiště vybudované, tak jsme na něm ještě uspořádali i turnaj školního t-ballu: 1. ZŠ Lednice, 2. ZŠ Slovácká, 3. ZŠ J.Noháče a 30.4. ještě poslední kolo školního softballu břeclavských škol: 1.ZŠ Slovácká, 2. ZS Kpt.Nálepky, 3. ZŠ Kupkova. Pajda 

softduben1.jpg softduben2.jpg softduben3.jpg

Slet čarodějnic 2014

carodejnice21.jpg
Poslední dubnový den mohly děti strávit spolu se svými rodiči v prostorách Duhovky na každoročním pálení čarodějnic. I letos byly připravené různé stanoviště, mezi nimiž nechyběl slalom na koštěti, magické obrázky, poznávání jedovatých bylin do kouzelných lektvarů, malování na obličej a tvoření čarodějnic. Pro malé čaroděje byla připravena "Cesta meče", kde si mohli vyzkoušet několik různých zbraní a práci s nimi. V 17.00 zbyla za zvuků bubnu zapálena hranice s čarodějnicí. V doprovodném programu zatančily orientální tanečnice ze skupiny Amira belly dance. Soutěžilo se také o nejlepší po domácku vyrobenou čarodějnou masku. Počasí se letos vydařilo a akci navštívilo přes 120 lidí. Děkujeme všem za účast.
Fotky z akce najdete zde.

Výsledky výtvarné soutěže

duhovka-den-11.jpg
Kompletní výsledkovou listinu 23. ročníku výtvarné soutěže ke Dni Země naleznete zde.
Vyhodnocení oceněných prací proběhne v úterý 29. 4. 2014 v 15 hodin v hale 1. patra Městského úřadu v Břeclavi.
Všem oceněným gratulujeme!

Softball v březnu

softbrezen.jpg
V měsíci březnu už bylo znát, jak moc se blíží sezóna a jaro a softballových akcí bylo požehnaně. Naštěstí nám přeje počasí, takže už jsme vyrazili z tělocvičen na hřiště. První akcí bylo Soustředění našich kadetů v Ostravě (8. - 9.3.). A bylo vážně výživné, zejména rozběhání a rozcvičení pod vedením juniorské reprezentantky Nikol Tabačkové. Nakonec jsme si i zahráli v namixovaných družstvech hru "na dvě mety". Akce určitě inspirující. V pátek 14.3. proběhlo 3.kolo Školní ligy softballu  v Břeclavi. Pořadí: 1. ZŠ Slovácká, 2. Gymnázium Břeclav, 3. ZŠ Kupkova, 4. ZŠ Kpt.Nálepky. Hned v sobotu na to 15.3.2014 se uskutečnilo 2.kolo Moravské ligy kadetů ve sportovní hale na Lokomotivě, kteréžto prostředí si všichni účastníci hodně pochvalovali. Pořadí: 1. Bulldogs Lednice, 2. Snails Kunovice, 3. Duhovka Břeclav, 4. Katalpa Ostrava. V pondělí proběhlo 3.kolo Školní ligy softballu lednické skupiny v Lednici. Pořadí: 1. ZŠ Lednice, 2. ZŠ Klobouky, 3. ZŠ Dolní Dunajovice, 4. ZŠ Šitbořice. Poslední "dvojakcí " bylo Soustředění našich žáků zakončené 1.kolem Moravské ligy žáků v Kunovicích. Někteří z mladších hráčů vlastně poprvé hráli na opravdovém softballovém hřišti a musím říct, že jim to docela šlo.¨Pořadí: 1. Snails Kunovice, 2.Duhovka Břeclav, 3. Jiskra Otrokovice, 4. Sever Brno. (Pajda)

Jarní seminář KLM, Bobří hrad

21. - 23. 3. 2014

bobrihrad.jpg
Třetí ze vzdělávacích víkendů pro budoucí vedoucí družin Klubu lesní moudrosti se uskutečnil na Vysočině na zálesáckém srubu Bobří hrad u Velkého Sklenského rybníka. Víkend veskrze jarní – v sobotu bylo nádherná počasí, které nás vylákalo k přírodovědné vycházce, zaměřené na objevování jarních květin. Kromě toho byl program zaměřen na základy pedagogiky a psychologie, takže se účastníci mohli něco dozvědět o budování důvěrného vztahu se členy družiny, věkových a individuálních zvláštnostech svých členů a také si mohli vyzkoušet, jak přivolat rychlou záchrannou pomoc… Program byl pak doplněn zálesáckým vařením, pohybovými hrami venku a zpíváním uvnitř. Jak pravil Kopající pták, medicinman z filmu Tančí s vlky „Bylo příjemné takto trávit čas“. Pajda

Úspěch na mezinárodní taneční soutěži Pohyb bez Bariér v Bratislavě

22. 3. 2014

blava-03.jpg
Šest stříbrných a dvě bronzové medaile přivezla břeclavská taneční skupina E. M. Dancers – SVČ Duhovka z mezinárodní taneční soutěže, která se konala v Bratislavě pod názvy Pohyb bez bariér (kategorie pro začátečníky a pokročilé) a Dance Star (kategorie profikurty).  Naši tanečníci měli zastoupení v obou kategoriích a mohli tak porovnat svou kvalitu s nejlepšími tanečními skupina ze Slovenska. E. M. Dancers se podařilo získat v profi kategorii dvě stříbrné příčky a to za skladby "Čertice aneb u nás v pekle" a "Policie v akci." V kategorii hobby dance pak přidaly tři stříbra choreografie "Kovbojky," "Hodina tance" a "Kuchtíci" a dvě bronzové medaile získaly skladby "Ferda a Ferda" a "Thriller." Také společná choreografie s tanečním studiem N. C. O. D -  "Pán prstenů" soutěžila v kategorii mezi profi teamy a přidala tak ještě další stříbro.
 
Fotografie najdete tady.
 

E. M. Dancers - O pohár města Kunštátu

8. 3. 2014

emdancers_kunstat-04.jpg
Taneční skupina E. M. Dancers se zúčastnila v sobotu 8. 3. 2014 pohárové taneční soutěže v Kunštátu, odkud dovezla 4 medailové umístění.
Na pátý ročník soutěže O pohár města Kunštátu se tam sjelo více než 1200 tanečníků ze 44 tanečních skupin z České republiky a ze Slovenska. Diváci mohli vidět nejen nejrůznější taneční styly, nápadité kostýmy a bláznivá líčení, ale také radost a slzy. 
Skupina E. M. Dancers vybojovala 2 zlaté medaile, a to s choreografií KOVBOJKY (tancují děti 5-9 let) a s choreografií THRILLER (tancují děti 9-12 let). Stříbro pak získali děti a juniorky za skladbu HODINA TANCE, kterou jste mohli vidět v prosinci v pohádkové taneční show POPELKA, a bronz přidaly juniorky se skladbou POLICIE V AKCI.  
Děti byly tak šťastné za ty zlaté medaile, obrečely to jak ony, tak i někteří rodiče. Byla tam skvělá atmosféra a všichni si to moc užívali.
Fotografie najdete tady.

Úspěchy E. M. Dancers

1. 3. 2014

emdancers_02.jpg
V sobotu 1. 3. 2014 se naše taneční skupina E. M. Dancers spolu z tanečním studiem N.C.O.D. zúčastnili pohárové taneční soutěže v Třebíči, odkud společně dovezli 5 medailí!
Naše tanečnice z E. M. Dancers vytančily hned dvě druhé místa v dětské věkové kategorii, a to se skladbami "Kovbojky" (5 - 9 let) a "Thriller" (9 - 11 let) a třetí místo v nabité konkurenci 18 tanečních skupin vybojovaly juniorky se skladbou "Baskeťačky." Poprvé se soutěže zúčastnili také rodiče dětí, kteří soutěžili v seniorské věkové kategorii a skončili na 4. místě hned za partnerskou skupinou N.C.O.D., která ke 3. místu seniorek přidala ještě stříbro za duo Sáry Forejtové a Lukáše Klementy. 
Fotografie najdete tady.

Zimní soustředění Fryšava

16. - 22. 2. 2014

frysava.jpg
O jarních prázdninách se členové softballového oddílu společně s Klubem lesní moudrosti vydali na Českomoravskou vrchovinu, kde jsme našli pro nás ideální ubytování na faře ve Fryšavě. Podobně zaměřeným skupinám vřele doporučujeme! Kromě solidního zázemí - ložnice v podkroví, kuchyňky a sociálního zařízení se v klubovně s krbem nacházela velká farní knihovna s opravdu velkým žánrovým zastoupením. Dokonce nás to vyprovokovalo k večernímu předčítání. Navíc jsme to měli kousek autobusem do Vysočina arény nedaleko Nového Města na Moravě, kde, světe, div se, měli ještě zasněžený okruh, kde jsme se mohli věnovat běžkování. Sjezdaři si ještě mohli užít na nedalekém Harusově kopci. Taky došlo na olympiádu. Kromě hrátek na sněhu byl program doplněn vycházkou na Devět skal, odléváním stop, vypalováním do dřeva a návštěvou muzea a krytého bazénu ve Žďáru nad Sázavou. Pajda

Softball v únoru

softunor.jpg
Co se týká samotných turnajů byl únor spíše slabším měsícem - uskutečnily se jen dva. O víkendu 8. - 9.2. vyrazili na první zkušební turnaji naši žáci - kam jinam, než na Joudrs Indoor Cup U13 do Prahy. Z počátku se zdálo, že ani neposkládáme nějaký solidní základ, ale nakonec odjíždělo lámat kopí 11 hráčů. Výsledek byl spíše slabší – v rozhodujícím jsme se prohráli o jeden bod se soupeřem, kterého jsme dříve s přehledem poráželi – Pigs Trhové Sviny, a tím jsme se dostali do bojů o 7. – 10.místo. Tam jsme díky dvěma vítězstvím a s odřenýma ušima vybojovali nejlepší možné umístění, na které jsme aktuálně měli, totiž ono 7.místo.
V pátek 14.2.2014 proběhlo 2. kolo t-ballové ligy pro 1.stupeň ZŠ ve sportovní hale v Lednici. Z původních týmů se na poslední chvíli vypadlo družstvo ZŠ Jana Noháče ze Staré Břeclavi. Škoda, turnaj jsme mohli posunout tak, aby se nekřížil s jejich školní akcí. První utkání mezi ZŠ Lednice a ZŠ Slovácká bylo vyrovnané po celý zápas a rozhodovalo se v tiebreaku. Tam naneštěstí za domácí nastoupil šikovnější borec než za břeclavské a doběhnul si pro vítězný bod na 7:8. V odvetě si však hráči Slovácká začali věřit i na silnějšího soupeře, v obraně dovolili jen dvakrát skórovat a v útoku se jim podařilo v každé směně přidat 1 – 2 body a zvítězit tak 6:2 a díky lepšímu skóre i v celém „turnaji“.
Jinak se členové oddílu zúčastnili zimního soustředění na Fryšavě a největší událostí bylo založení softballového oddílu v TJ Lokomotiva Břeclav (zatím jen 6 dospělých a 10 hráčů), abychom podpořili projekt softballového hřiště. Pajda

Vernisáž výtvarného ateliéru "16"

7. 2. 2014

vernisaz_06.jpg
Po několikaleté přestávce se do Hvězdovy vily, kde nyní sídlí Duhovka SVČ Břeclav, vrátila galerie začínajících výtvarníků. Na chodbách a schodištích si každý návštěvník může prohlédnout co dokážou štětcem, tužkou, pastelem a jinými technikami stvořit žáci a studenti z našeho města a okolí. Fotogalerie zde

Panenky pro UNICEF

1. - 2. 2. 2014

unicef_02.jpg
Na Duhovce se sešlo několik šikovných a pracovitých rukou, které vyrobili podle předepsaných norem panenku, kterou si pak může kdokoliv koupit a tím přispět na základní očkování dětí tam, kde to potřebují. UNICEF je Mezinárodní dětský fond neodkladné pomoci, který je největší organizací na světě pro zlepšování života a ochranu dětí. Tento fond je složkou Organizace spojených národů. Fotogalerie zde
 

Softball v lednu

JIC_Praha_01.jpg
I leden byl na softballové akce poměrně bohatý. Hned o prvním víkendu po vánočních prázdninách 11. - 12.1.2014 se naši kadeti (hráči do 16 let) vydali do Prahy na Joudrs Indoor Cup. Ve kvalitně obsazeném turnaji jsme nakonec obsadili hezké 5. místo, ale nějakou oslnivou formou, zejména při odpalech ze stativu, jsme se tedy pochlubit nemohli.
Ve středu15.1.2014 se uskutečnilo ve sportovní hale ZŠ Kpt. Jaroše v Charvátské Nové Vsi 2.kolo Softballové ligy ZŠ, ve kterém se domácí kroužek utkal s týmy Gymnázia Břeclav a ZŠ Klobouky u Brna (družstva ZŠ Šitbořic a Dolních Dunajovic se bohužel omluvila).
 

Výsledky:

 

Gym BV

Nálepky

Klobouky

W

L

%

Body

Skóre

Poř

Gym BV

 

1:2

2:0

3:1

10:3

3

1

75

7

16:6

1.

Nálepky

2:1

0:2

 

2:10

6:2

2

2

50

6

10:15

2.

Klobouky

1:3

3:10

10:2

2:6

 

1

3

25

5

16:21

3.

 

A následující neděli 19.1.2014 se do Lednice sjely kadetská družstva z celé Moravy - Katalpa Ostrava, Snails Kunovice, domácí Bulldogs Lednice a Duhovka Břeclav. Naše družstvo prošlo turnajem bez jediné porážky a v 1.kole Moravské ligy kadetů obsadilo 1.místo. (Pajda)
 
JIC_Praha_02.jpg JIC_Praha_03.jpg JIC_Praha_04.jpg

Zimní seminář pro vedoucí družin KLM

31. 1. - 2. 2. 2014

kristyna.jpg
Druhý z víkendů vzdělávacích seminářů pro budoucí vedoucí družinek Klubů lesní moudrosti byl zaměřen na pobyt v zimní přírodě a tématicky také na historii a filozofii výchovy v přírodě (woodcraftu a skautingu). Akce se již tradičně uskutečnila na chatě Kristýna ve Filipovském údolí Bílých Karpat. která, co se týká ubytování, je určena jen „silným náturám“. Program se sestával z přednášek na témata jako cíle, prostředky a metody výchovy v přírodě, symbolika apod. a byl doplněn aktivitami venku – družinovými vycházkami do okolí, noční bojovkou apod. Vrcholem byla velká hra Messnerovy vrcholy, kdy naši mladí horolezci měli v určeném čase dobýt co nejvíc ze 14 „himálajských osmitisícovek“ – okolních kopců v čele s Mt.Everestem – Velkou Javořinou. Program i průběh akce byly hodnoceny velmi dobře a doufáme, že celý cyklus přispěje k lepší činnosti KLM. (Pajda)

Pololetní prázdniny na Duhovce s dinosaury

31. 1. 2014

prazdniny.jpg
Ne každý o pololetních prázdninách odpočíval. Téměř na čtyři desítky dětí, které se zajímají nejen o pravěké ještěry – strávily pěkný den na Duhovce. Děti se bavily, ale také se toho hodně dověděly.  Řada přišla i na tvoření, hry, zábavu i návštěvu knihovny.  Po poledni přišlo překvapení v podobě Jakuba Kosa. Ten si pro ně připravil poutaví projekt o dinosaurech. Tímto bychom mu chtěli touto cestou jménem všech dětí poděkovat.

O zimní poklad knížete Břetislava

31. 1. 2014

bretislav_02.jpg
Jelikož v lednu má  svátek Břetislav - kníže, který položil základy našeho města, tak jsme na jeho počest uspořádali komorní akci se ohněm, hrami a občerstvením. Kdo přišel, tak si mohl nechat vyčíst budoucnost z karet, utkat se v rytířském klání, opéct si špekáček, shlédnout naučný film z našich dějin, nebo si jen tak v lednovém počasí dát trochu horkého čaje. Fotogalerie zde
 

Na Duhovce se stále něco děje

31. 1. 2014

vytvarkr.jpg
Středisko volného času Duhovka je zařízení, které už tradičně umožňuje a organizuje volnočasové, vzdělávací a zážitkové akce pro děti, mládež i dospělé. V nabídce má 49 různých kroužků a 14 klubů s náplní přírodovědnou, uměleckou i sportovní. Ale pořádá pro děti tábory, semináře, kreativní dílny a akce motivované tradicemi. Tyto akce jsou zajišťovány zkušenými pedagogickými pracovníky i odbornými lektory. Ti jsou energičtí, činorodí, stále nabiti dobrými nápady a optimizmem. Jednou z nejbližších akci je opětovné otevření výtvarné „Galerii na zámečku“. Tato galerie v minulosti umožňovala mladým začínajícím i neprofesionálním výtvarníkům prezentovat svá díla ze všech oblastí výtvarného tvoření. Ať už to byly realistické kresby, prostorové práce či alternativní tvorba. Připomeňme alespoň Terku Kowolowskou, dnes úspěšnou studentku AVU v Praze či Báru Popelkovou, studentku výtvarné výchovy na UP v Olomouci.
Galerie je obnovená v prostorách Duhovky – střediska volného času, Lidická 4, Břeclav. Nabízí opět možnost prezentace mladým aktivním umělcům jako ten pomyslný první krůček do velkého světa umění. Slavnostní otevření a současně vernisáž prací členů „ Výtvarného ateliéru 16“ je 7. 2. 2014 v 15,00 hodin. Své obrázky tu představí Gábina Vlková, Peťa Mendl, Alča Vanžurová, Katka Tulisová, Mirka Ďurišová, Karinka LI, Jenda Ondra, Michal Taláb a Ivča Petříková.
Srdečně zveme všechny příznivce výtvarného umění včetně rodičů, učitelů a spolužáků…

Bylo nás pět

30. 1. 2014

bn5_4.jpg
Třetím počinem našeho Klubu přátel divadla byla inscenace slavného humoristického románu Karla Poláčka Bylo nás pět. Jak jinak, než opět v brněnské Radosti.  Z Duhovky se tentokrát zúčastnil rekordní počet 22 lidiček a mezi studenty se objevily i nové tváře. Největším zážitkem pro nás bylo, když herci zapojili do dění na jevišti i Pancha, co by nezbedného žáka Babáče a pamětníci se konečně dočkali i bývalého člena jednoho z našich kroužků Radima Sasínka - Jiráska v roli tatínka Bajzy. (Pajda)
bn5_1.jpg bn5_2.jpg bn5_3.jpg

Hurá do Bonga

25. 1. 2014

bongo_04.jpg
Jako každý leden, tak i tento jsme vyrazili na výlet do Bonga. Každý se mohl vyřádit podle chuti v ráji zábavy. Protože letos jsme v Brně i nocovali, tak jsme nemuseli spěchat domů a v Bongu jsme byli opravdu dlouho. I když bylo mrazivé počasí, tak se žádné z 25 dětí nemračilo a všichni byli spokojení. Fotogalerie zde
 

Okresní dějepisná olympiáda má vítěze

28. 1. 2014

dejol.jpg
V úterý 28. ledna 2014 se na SVČ Duhovka v Břeclavi uskutečnilo okresní kolo 43. ročníku Dějepisné olympiády.  26 žáků z 8. a 9. tříd ZŠ a odpovídajících tříd osmiletých gymnázií, kteří postoupili ze školních kol, se utkalo v šedesátiminutovém testu z historických znalostí. 
První místo obsadil se ziskem 91 bodů ze 100 možných Aleš Kupský z Městského víceletého gymnázia Klobouky u Brna. Druhé místo získala žačka Gymnázia, SOŠ a SOU Mikulov Eva Motičáková (83 bodů), třetím nejlepším mladým historikem tohoto školního roku se stala Marie Kyliánová (73 bodů) z Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Břeclavi.
Vítěz okresního kola bude náš okres reprezentovat na kole krajském, které se uskuteční 27. března 2014 v Brně v DDM Lužánky. Věříme, že náš vítěz nabyté znalosti týkající se letošního tematu „Město v proměnách času“ ještě rozšíří a ve tvrdé konkurenci nejlepších milovníků historie Jihomoravského kraje získá pro sebe i školu, která jistě k jeho výkonu přispěla, další vavříny úspěchů.
Pracovníci SVČ Duhovka

  

  

  

  

 
Podrobnosti a aktualizace nabídky budeme průběžně uvádět v měsíci září zde.

  

2014-08-krouzky.jpg
rosnicky.jpg
filmari.jpg
reporteri.jpg
brisnitance.jpg
dratenik.jpg
vlneni.jpg
montessori.jpg
barvicky.jpg
keramikal.jpg
vytvarnyv.jpg
keramikav.jpg
kola.jpg
Středisko volného času Duhovka Břeclav © 2013 | Generuje phpWCMS