Akce

Hororová víkendovka 3 - NIGREDO

Hororová víkendovka 3 - NIGREDO

 

  Nigredo2Další hororová víkendovka je tu! :O


  Tentokrát se můžete těšit na 3 dny plné strašidelné pohanské alchymie.

  Účastníci budou odkrývat dávnou hádanku   pomocí indicií, které na ně čekají  

  v tajemném lese, kde sídlí zlí duchové, druidové a čarodějné legendy.

 

  Datum: Pá-Ne 6.-8.12.2019
  Místo: TZ Kančí obora Břeclav
  Sraz: 17:00 pátek
  Konec: 15:00 neděle
  Cena: 800,-kč
  Věk: 12+
  V ceně: stravování, ubytování, materiál, program,...
  S sebou: spacák, teplé oblečení, hygiena, baterka
  Vedoucí: František Verbík, Tereza Jurkasová, Jamal

 
  Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 731633985
 
  Přihlášení telefonicky, e-mailem nebo zde:
Potáborové setkání HOBIT

Potáborové setkání HOBIT

Potáborové setkání – HOBIT
Slunečný a zároveň teplý víkend přál našemu potáborovému setkání, jejíž večerní atmosféru vyzvedla
jasná obloha a svit měsíce v úplňku.První večer se děti prohýbaly u neobvyklých sportovních soutěží skupin a ani brzké stmívání je od této činnosti neodradilo. Děti byly poté odměněny výbornými pizzami. Po večeři jsme se pustili do
přípravy nedělní hry. Každé dítě mělo za úkol něco zajímavého o sobě napsat, hodně jsme se u této činnosti nasmáli. Všechny popisy pak byly vystaveny do neděle všem na očích, aby se s nimi mohl každý seznámit.
Protože jsme se dlouho neviděli a měli si navzájem co říct, a protože únava dětí pocelém týdnu byla větší, než touha zažít večerní dobrodružství, zbyly síly už jen na povídání. Někteří poseděli u táboráku s ,,PARTIČKOU“ a u opékáním špekáčků a někteří si povídali s vedoucími na pokoji.

Do dalšího dne se všichni probudili v plné síle, začali jsme hojnou snídaní a připravili si svačiny na odpolední výlet do Lednice. Po snídani jsme zašli na blízkou louku zahrát si pohybové táborové hry. Odměnou pak byl na oběd výborný plněný řízek se šunkou a sýrem a se šťouchanými brambory. Po obědě jsme se vydali busem do Lednice. Okrajovou cestou zámeckým parkem jsme se dostali k Janohradu, cestou jsme se bavili hledáním zajímavostí o historii památek v Lednicko-valtickém areálu. Po krátkém shrnutí těchto informací a po bohaté svačině u Janohradu jsme se vydali zámeckým parkem zpět na autobus. Bylo krásné slunečné počasí a cesta nám rychle uběhla. Po návratu zpět na ,,Kančárnu“ se děti vrhly na vyrábění podzimních ježečků, za tuto činnost sklidili od rodičů velkou pochvalu. Večer byl teprve v začátku a my měli z předešlého večera co dohánět. Po dobré večeři jsme se při svitu měsíce v úplňku přemístili na blízkou louku zahrát si noční hru. Netušili jsme však, co nás zde za pohádkovou až hororovou noční atmosféru čekalo. Opar nad loukou nás při hře každou chvíli pohlcoval, avšak každému z nás se z této mlhy podařilo vrátit se i s odměnou – se svítící tyčinkou. Nakonec tedy i Ti, kteří v sobě zprvu nenašli odvahu, se přidali a večerní hru si s ostatními užili. Některé děti neměly dost této noční nádhery a vyptaly si ještě stezku odvahy. Byla sice krátká, ale o to skvostnější, když děti procházely cestou plnou stínů stromů vytvořených svitem měsíce. Po návratu zpět na základnu jsme si opekli špekáčky a poté nás někteří vedoucí překvapili novými herními verzemi ,,PARTIČKY“. Všichni jsme se pořádně pobavili a nasmáli, a nebylo divu, že se nikomu nechtělo jít spát. Ráno nás čekal úklid pokojů a hra, na jejíž přípravě se všechny děti podílely. Cílem této hry bylo navzájem se dozvědět a hlouběji poznat každého ze účastněných dětí. Konec setkání byl jako vždy bolestný. Jak se říká: ,,Všechno krásné jednou končí, aby mohlo další krásné začít“. A na to se my už teď všichni těšíme. Protože příští rok nás čeká další táborová sezóna.

Je nám s Vámi krásně a proto příští rok NASHLEDANOU!
Tradičně děkujeme Júlinčině mamince za výborné buchty.

 

 

 

Předtáborové setkání HOBIT (26.4.-28.4.2019)

Předtáborové setkání HOBIT (26.4.-28.4.2019)

 

,,Co s těmi dětmi děláte, že se jim od Vás nechce nikdy domů?“, to byla věta rodičů, která v závěru akce potěšila všechny vedoucí. K dobrému pocitu z vydařeného víkendu přispěla také dobrá nálada zúčastněných, touha všech užít si tento víkend, a v neposlední řadě bohatý program, dobré jídlo a příznivé počasí.

Foto Video Fest n.3 Vánoční - after movie

Foto Video Fest n.3 Vánoční - after movie

Snad všechny zahřála tato vánoční akce u srdíčka, a to nejen děti a jejich rozzářené děti z dárků od Ježíška.

Softbal v říjnu

Softbal v říjnu

 I v říjnu jsme pokračovali na vítězné vlně.

Velká podzimní výprava KLM

Velká podzimní výprava KLM

Během podzimních prázdnin vyrazili na svou tradiční výpravu členové Klubu lesní moudrosti.

Programátoři na dvorku

Programátoři na dvorku

Že programátoři jen sedí za počítačema v kanclu? Podívejte se na opak.

Potáborové setkání - Piráti z Karibiku

Potáborové setkání - Piráti z Karibiku

,,Proč to tak rychle uteklo?“ nebo ,,Chtěla bych, aby bylo setkání každý den v roce.“, takovými nebo podobnými větami ocenily děti práci všech zúčastněných vedoucích.

50 let skautského oddílu Plamen

50 let skautského oddílu Plamen

Vzpomínkové video na již půlstoletí existence oddílu Plamen, kterým prošlo více než tisíc skautů!

VIDEO ZDE

Tvořivé odpoledne s Brontosaurem 2018

Tvořivé odpoledne s Brontosaurem 2018

 I tento rok se v Břeclavi udála akce s názvem Tvořivé odpoledne pořádaná Hnutím Brontosaurus.

Břeclav dětem - after movie

Břeclav dětem - after movie

 

Na již tradiční dětské akci s názvem Břeclav dětem jste mohli vidět krom vrtulníků, policistů se samopaly, či několik skákacích hradů i naše stanoviště. Děti si zde mohly vzít do ruky pálku a co nejdál odpálit míček, čímž nechat vyniknout softbalovým talentům.

Den Země na Duhovce přilákal na dvě stovky nadšených dětí

Den Země na Duhovce přilákal na dvě stovky nadšených dětí

I přes nepřízeň počasí se rozhodlo přes dvě stovky dětí přijít na Duhovku oslavit Den Země. Byly pro ně připraveny různé zajímavé stanoviště a odměny.

VIDEO ZDE

Výsledky výtvarné soutěže

Výsledky výtvarné soutěže "Náš mazlíček"

Výsledková listina 27. ročníku dětské výtvarné soutěže „Náš mazlíček“

Velikonoční pečení Duhovky

Velikonoční pečení Duhovky

Sice jsou Velikonoce již za námi, ale můžeme si je alespoň připomenout prostřednictvím dětské radosti při pečení velikonočních beránků na odloučeném pracovišti Na Valtické. 

VIDEO ZDE

 

0
0
0
s2smodern
Telefony
 • Kancelář: +420 731 633 985
 • Pracoviště Lidická: + 420 776 599 360
 • Pracoviště Na Valtické: +420 702 022 560
 • Turistické základy: +420 702 013 809
 • Ředitel: +420 602 413 823
Fakturační adresa
 • Duhovka - středisko volného času Břeclav, příspěvková organizace
 • Lidická 1060/4 690 02 Břeclav
 • IČ: 60575514 
 • ID datové schránky: ze83di7 
 • Číslo účtu: 20738651/0100
 
 

 

Pokladní hodiny

 • Pondělí: 9:00 - 17:00
 • Středa: 9:00 - 17:00
Duhovka - středisko volného času Břeclav, příspěvková organizace realizuje projekt Zvýšení kvality volnočasového vzdělávání, reg.č.CZ.02.3.X/0.0/0.0/18_063/0011004 podpořený z výzvy MŠMT č. 02_18_063 pro Šablony II – MRR v prioritní ose 3. Projekt je zaměřen na: personální podpora – sociální pedagog , osobnostně sociální a profesní rozvoj pedagogů – vzdělávání pedagogů, sdílení zkušeností pedagogů z různých škol/školských zařízení prostřednictvím vzájemných návštěv, tandemové vzdělávání v SVČ, zapojení odborníkaz praxe do vzdělávání v SVČ, nové metody ve vzdělávání v SVČ ,zájmové a rozvojové aktivity SVČ – klub komunikace v cizím jazyce, projektový den v SVČ, projektový denmimo SVČ, spolupráce s rodiči žák SVČ a veřejností – komunitně osvětová setkávání. Hlavními cíli projektu jsou zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích, zvýšení kvality vzdělávání a odborné přípravy včetně posílení jejich relevance pro trh práce a sociální integrace dětí a žáků včetně začleňování romských dětí do vzdělávání. Tento projekt je spolufinancován EU.
 
 
 
Logolink OP VVV hor barva cz